ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فروش جای پارک خودرو
اخبار خودرو

فروش جای پارک خودرو در نزدیکی بازار تهران، خودروهای بسیار و محل توقف اندک

در آستانه سال جدید و شلوغی بازار تهران، خرید و فروش جای پارک خودرو رونق گرفته است تا کاسبی جدید در این منطقه شکل بگیرد.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰

در آستانه سال جدید و شلوغی بازار تهران، خرید و فروش جای پارک خودرو رونق گرفته است. کف قیمت جای پارک خودرو در نزدیکی بازار تهران 300 هزار تومان است. این موضوع باعث شده تا شهروندان نسبت به این موضوع گلایه داشته باشند. بنابراین بار دیگر تعداد زیاد خودروهایی که محل توقفی برای آن‌ها وجود ندارد، به عنوان معضل جدید تهران مطرح شده است.

هرساله با نزدیک شدن به تعطیلات نوروز، بازار تهران خودش را برای سیل خریداران آماده می‌کند. این گروه از خریداران که به دنبال تهیه نیازهای عیدانه خود هستند، همه روزه به بازار تهران مراجعه می‌کنند. شلوغی بازار تهران تا شب عید یعنی اول فروردین ادامه دارد و پس از آن این روند آرام می‌گیرد. پس از آرام گرفتن روند نیز شهرداری و سایر نهادهای مسئول این معضل را به حال خود وا می‌گذارند تا سال دیگر و شلوغی دیگر!

این روزها ازدحام جمعیت، صدای بوق، نبود جای پارک، تردد کفی‌های باربر با انبوهی از بار بر روی آن، ترافیک سنگین و نبود جای پارک از معضلات شهروندان در محدوده بازار بزرگ تهران به شمار می‌آیند. سرازیر شدن انبوه خریداران به سمت بازار تهران،‌ باعث ایجاد ترافیک شدید در این محدوده و همچنین کمبود شدید جای پارک شده است. همین شرایط باعث شده است تا عده‌ای خرید و فروش جای پارک را به عنوان کاسبی جدید خود راه بیندازند.

واکنش‌ها به فروش جای پارک خودرو در بازار تهران

خبرگزاری‌های اقتصادی در اخبار گوناگون به این موضوع پرداخته‌اند. به بیان این رسانه‌ها، فروشندگان جای پارک برای راحتی کار خود به کارتخوان نیز مجهز شده‌اند و حتی برخی از آن‌ها لباس کار مخصوص دارند. با این حال هیچ دستگاهی مسئولیت به کارگیری این افراد را قبول نمی‌کند. با این حال شهروندان و متقاضیان خرید سال جدید هیچ چاره‌ای جز پرداخت وجه به این افراد ندارند.

شهرداری منطقه دوازده تهران در پاسخ به این مشکل، طرح ممنوعیت توقف موتورسیکلت در محورهای پیاده راهی بازار را اجرا کرده است. همچنین با نصب بنرهای مختلف، محل پارکینگ‌های این منطقه به شهروندان اطلاع‌رسانی شده است.

فروش جای پارک خودرو

زینب عبادی معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه ۱۲ تهران در واکنش به خرید و فروش جای پارک در بازار تهران، این اقدام را غیرقانونی توصیف کرد. به گفته او فروش جای پارک غیر قانونی و تخلف است و اقدامات این افراد هیچ ارتباطی با شهرداری ندارد. با این حال شهروندان تهرانی در گفتگو با خبرگزاری‌های اقتصادی مطالب دیگری را عنوان کرده‌اند. به بیان آن‌ها تا  وقتی مسؤولین شهری فکری برای تأسیس پارکینگ در مناطق شلوغ و پرتردد شهر نکنند، سودجویی از این راه ادامه خواهد داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی