ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
کارآفرینی

وال استریت ژورنال: ایلان ماسک با برخی اعضای هیئت مدیره تسلا مواد مخدر مصرف می‌کرد

ماسک ظاهراً در مهمانی‌ها، به‌طور تفریحی از طریق اسپری بینی، «کتامین» مصرف می‌کرده و همچنین درحال نوشیدن اکستازی مایع مشاهده شده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۰

براساس گزارش جدیدی که توسط وال‌استریت ژورنال منتشر شده است، «ایلان ماسک» در شرکت‌های خود ازجمله تسلا، برای دوستان و همکاران تجاری‌اش فرهنگی را ایجاد کرده که آن‌ها را تشویق می‌کند همراه با ثروتمندترین فرد جهان مواد مخدر مصرف کنند. این نشریه قبلاً در گزارش دیگری به مصرف مواد مخدر توسط ماسک اشاره کرده بود که این امر ظاهراً باعث نگرانی مدیران تسلا شده بود.

وال‌استریت ژورنال در گزارش خود به نقل از افرادی که شاهد مصرف مواد مخدر توسط ماسک بوده‌اند یا در مورد آن اطلاع دارند، توضیح می‌دهد که در مهمانی‌های چند سال گذشته، مدیرعامل تسلا به‌طور تفریحی از طریق اسپری بینی، «کتامین» مصرف می‌کرده و همچنین درحال نوشیدن اکستازی مایع (Liquid Ecstasy) مشاهده شده است.

تشویق اعضای هیئت‌مدیره تسلا به مصرف مواد مخدر همراه با ایلان ماسک

ماسک و «لری الیسون»

علاوه‌براین، ظاهراً مدیران و اعضای هیئت‌مدیره فعلی و سابق تسلا و اسپیس‌ایکس که برخی از آن‌ها ده‌ها میلیون دلار در شرکت‌های ماسک سرمایه‌گذاری کرده‌اند نیز با او مواد مخدر مصرف می‌کنند.

در این گزارش گفته‌ شده که «میزان» مصرف مواد مخدر توسط ماسک، فرهنگی را ایجاد کرده است که با وجود آن، نزدیک‌ترین همکاران تجاری ماسک می‌ترسند درصورت امتناع از مصرف مواد مخدر همراه با او، باعث ناراحتی این میلیارد شوند و ثروت و موقعیت اجتماعی خود را از دست بدهند.

همچنین ظاهراً «لری الیسون»، بنیان‌گذار اوراکل که همچنین مدیر سابق تسلا و دوست نزدیک ماسک است، به او پیشنهاد کرده که در زمستان سال 2022 به هاوایی سفر کند تا «از کار دور شود و بتواند اعتیاد را ترک کند.»

ماسک در پادکست «جو روگن»

وال‌استریت ژورنال در گزارش قبلی خود گفته بود که ایلان ماسک 52 ساله در طول چند سال گذشته کوکائین، ال‌اس‌دی (LSD)، اکستازی و مجیک ماشروم مصرف کرده است. ماسک نیز در پاسخ به این گزارش با انتشار یک پست در ایکس نوشت:

«... درحالی‌که به‌طور هم‌زمان تسلا را به با‌ارزش‌ترین شرکت خودروسازی جهان و اسپیس‌ایکس را به با‌ارزش‌ترین شرکت فضایی جهان تبدیل کرده است.

مشخصاً هر کاری را که تاکنون کرده‌ام، باید ادامه دهم!»

درحالی‌که ماسک به نویسنده کتاب زندگی‌نامه خود گفته است که استفاده از مواد غیرقانونی را نمی‌پسندد، اما این گزارش‌ها خلاف گفته‌های ماسک را نشان می‌دهند. او همچنین یک‌ بار در پادکست «جو روگن» ماریجوانا مصرف کرده بود که این اقدام بسیار خبرساز شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • peyman17
    peyman17 | ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

    خبرگذاری ها علیه ایلان ماسک سمپاشی زیاد میکنن ۹۹ درصد کارهای مفیدش رو نمیگن یک درصد کار هم نکرده باشه رو میگن انجام داده

مطالب پیشنهادی