ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

«اُفود» در یک ماه، ۲۰ درصد سفارش غذای آنلاین روزانه مشهد را به دست آورد

ورود اُفود به‌عنوان رقیبی تازه‌نفس به بازار سفارش آنلاین غذا می‌تواند انحصار ایجادشده در این بازار را بشکند.

ایمان بیک
نوشته شده توسط ایمان بیک | ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۷:۴۸

«اُفود» که با پشتوانه گروه گلرنگ شروع به فعالیت کرده است، طبق اطلاعات بدست آمده، در مدت یک ماه فعالیت، ۲۰ درصد از بازار روزانه سفارش آنلاین غذا در مشهد را از آن خود کرده است.

براساس آماری که اُفود در اختیار دیجیاتو قرار داده است، این شرکت توانسته در بازه یک‌ماهه فعالیت خود، بیش از ۱۶۰۰ رستوران، فروشگاه و عرضه‌کننده را جذب کند که نزدیک به ۵۰ درصد از فروشگاه‌های بازار آنلاین مشهد را در بر می‌گیرد.

نکته جالب میزان فروش فروشگاه‌هاست؛ طبق آمار به دست آمده، فروش برخی فروشگاه‌ها و رستوران‌های فعال در اُفود در مدت ۳ روز معادل فروش ۳۰ روزه آن‌ها در پلتفرم رقیب (اسنپ‌فود) بوده است.

ورود اُفود به‌عنوان رقیبی تازه‌نفس به بازار سفارش آنلاین غذا می‌تواند انحصار ایجاد شده در این بازار را بشکند.

«امین سلامی پرگو»، مدیرعامل اُفود، پیش‌تر اندازه بازار سفارش غذا در ایران را ۳.۵ میلیارد دلار برآورد کرده بود که ۱۷ درصد آن (نزدیک به ۶۰۰ میلیون دلار) سهم ارسال غذای آنلاین است. براساس نرخ کنونی دلار، این رقم به بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. به گفته سلامی پرگو، ۸۵ درصد از این بازار، سهم اسنپ‌فود است.

پیش‌ از این، استارتاپ‌های دیگری نیز در زمینه سفارش آنلاین غذا فعال بودند که اکثر آن‌ها از بازار خارج شده‌اند و یا سهم بسیار کمی از این بازار دارند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی