ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قیمت موتورسیکلت
قیمت و شرایط فروش خودرو

نگاهی به قیمت موتورسیکلت در بازار؛ روند افزایشی ادامه دارد + جدول مهرماه 1402

در سایه رکود بازار خودرو، قیمت موتورسیکلت همچنان رو به افزایش است و سرمایه‌های سرگردان درحال ورود به این بازار هستند.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۲۲ مهر ۱۴۰۲ | ۲۱:۳۰

هم‌زمان با ایجاد رکود در بازار خودرو به‌دلیل کاهش قدرت خرید مصرف‌کنندگان، قیمت موتورسیکلت رو به افزایش است. این افزایش به‌دلیل کوچ سرمایه از بازار خودرو رخ داده؛ درواقع افرادی که پیش از این با هدف سرمایه‌گذاری وارد بازار خودرو شده بودند، اکنون به بازار موتورسیکلت مهاجرت کرده‌اند. به همین دلیل قیمت موتور به‌صورت چراغ‌ خاموش درحال افزایش است. رسانه‌ها نیز توجه چندانی به این موضوع نشان نمی‌دهند، چرا که تمرکز آن‌ها بر بازار خودرو و اخبار آن است.

همچنین بخوانید: راهنمای خرید موتورسیکلت دست‌دوم از 20 تا 100 میلیون تومان؛ خردادماه 1402

البته برخلاف بازار خودرو، رویه عرضه و فروش موتورسیکلت دچار وقفه نشده است. علت این مسئله به نبود حضور شورای رقابت و قیمت‌گذاری دستوری در بازار موتورسیکلت مربوط می‌شود. بنابراین همچنان مشتریان می‌توانند انواع موتورسیکلت را به روش نقد و اقساط خریداری کنند. بااین‌حال، افزایش قیمت موتورسیکلت طی سالیان اخیر بسیار محسوس بوده است. به گزارش روزنامه ایران، بهای موتورسیکلت در فاصله سال‌های 1397 تا 1400 تا سقف 20 برابر افزایش را تجربه کرده است.

جدول قیمت موتورسیکلت در بازار، مهرماه 1402:

نوعمدلکارکردقیمت
بنلی 1501402صفر‌کیلومتر۱۲۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان
به پر 2001402صفر‌کیلومتر۸۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان
کویر موتور تریل 2501400۳٬۵۰۰ کیلومتر۸۸٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان
متین طرح ویو 1251395۳۰٬۰۰۰ کیلومتر۳۷٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان
کویر موتور S2‌ طرح کلیک1401۸٬۰۰۰ کیلومتر۷۵٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان
بنلی 2501402صفرکیلومتر۲۰۵٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان

براساس اعلام فعالان بازار موتورسیکلت، اکنون فروشندگان عمده این کالا خرید خود را به‌صورت سه‌ماهه یا شش‌ماهه انجام می‌دهند. عدم قطعیت در مورد ادامه تولید و عرضه موتورسیکلت به بازار، دلیل این خریدهای مدت‌دار انجام‌شده است. همچنین برخی از تولیدکنندگان موتورسیکلت عرضه‌های بلندمدت را در دستور کار خود قرار داده‌اند تا از این راه بتوانند قیمت‌های بیشتری را برای محصولات خود مطالبه کنند.

درحال‌حاضر برای خرید یک موتورسیکلت کارکرده طرح هوندا CG125، به بیش از 35 میلیون تومان وجه نقد نیاز دارید. درصورتی‌که موتورهای بهتر و گران‌تری را مطالبه کنید، بایستی هزینه بیشتری را برای خرید آن‌ها بپردازید. قیمت موتورسیکلت مدت‌هاست که از محدوده 150 میلیون تومان عبور کرده است. بنابراین خرید موتورهای سیکلت‌های باکیفیت به بودجه‌ای در حد خرید خودرو نیاز خواهد داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی