ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مرحله سوم سامانه یکپارچه
قیمت و شرایط فروش خودرو

مرحله سوم سامانه یکپارچه به‌صورت ناگهانی آغاز شد؛ آخرین تلاش‌های شورای رقابت!

مرحله سوم سامانه یکپارچه به‌صورت ناگهانی در روز دوشنبه 24 ام مهرماه آغاز به کار کرد. این مرحله با خودروهای مونتاژی برگزار می‌شود.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۲۴ مهر ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۶

درحالی‌که اخبار مختلف حاکی از حذف اثر شورای رقابت بر فرآیند عرضه خودرو هستند، مرحله سوم سامانه یکپارچه آغاز به کار کرد. سازوکار عرضه خودرو در مرحله سوم تغییر کرده است. براساس روند جدید، دیگر نیازی به بلوکه‌کردن مبلغ مشخصی در حساب افراد نیست. خودروسازان نیز براساس مازاد تولید خود، خودروهایشان را در سامانه یکپارچه عرضه می‌کنند.

بدیهی است که دو خودروساز بزرگ یعنی ایران خودرو و سایپا ظرفیت مازاد ندارند، چرا که تمامی ظرفیت تولید خود را تا سال 1403 در جریان مرحله اول و دوم سامانه یکپارچه فروخته‌اند. بنابراین تنها خودروسازان خصوصی در این مرحله حضور دارند. چهار شرکت کرمان موتور، مدیران خودرو، خودروسازی ایلیا و سانیار موتور پارسیان در مرحله سوم سامانه یکپارچه حضور یافته‌اند.

مرحله سوم عرضه خودرو به‌صورت یکپارچه از دوشنبه 24 مهرماه آغاز شده است و تا پنجشنبه 27 مهرماه ادامه دارد. در این مرحله 9 محصول از بین خودروهای مونتاژی قابل انتخاب توسط خریداران هستند. جک J4، کی ام سی J7، جک S3 و جک S5 فیس‌لیفت محصولات کرمان موتور را در این مرحله تشکیل می‌دهند. مدیران خودرو نیز آریزو ۶ پرو اکسلنت، فونیکس FX پرمیوم و ام وی ام X55 پرو را در سامانه یکپارچه عرضه کرده است.

تیگارد X35 و دایون Y7، خودروهای جدید مرحله سوم سامانه یکپارچه

دو شرکت جدید این مرحله، سانیار موتور پارسیان و صنایع خودروسازی ایلیا هستند. سانیار موتور پارسیان محصول شاخص خود یعنی تیگارد X35 را در مرحله سوم عرضه کرده است. این خودرو به صورت اقساطی فروخته می‌شود که شرایط فروش آن را در لینک زیر می‌توانید مشاهده کنید:

همچنین بخوانید: شرایط فروش تیگارد X35 اعلام شد + جدول مهرماه 1402

دیگر محصول جدید مرحله سوم، دایون Y7 از صنایع خودروسازی ایلیا است. این خودرو نیز هم‌اکنون در دو حالت قابل خریداری است. در حالت اول مشتریان می‌توانند با پرداخت یک میلیارد و 606 میلیون تومان، دایون Y7 را به‌صورت نقدی خریداری کنند. در بخشنامه دیگری، دایون Y7 با پیش‌پرداخت 803 میلیون تومان قابل خریداری است. موعد تحویل این خودرو در هر دو نوع شیوه فروش، 90 روز کاری عنوان شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی