با 3DRudder در واقعیت مجازی پرواز کنید

با 3DRudder در واقعیت مجازی پرواز کنید

هر زمان که صحبت از واقعیت مجازی می شود به یاد محصولاتی مانند Oculus Rift و Gear VR می افتیم. محصولاتی که گاهی دارای کنترل کننده هایی هستند که با دستمان با آنها کار کرده و یا با استفاده از ابزار مختلف عمل حرکت را انجام می دهیم.

پروژه ی ۳DRudder اما می خواهد تغییراتی را در این ساختار داده و ژست های حرکتی را به زیر پاهای شما انتقال دهد. این محصول گرد و ساده که بر روی آن خواهید ایستاد جایگزین D-pad روی دسته کنترلر شما خواهد شد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

۳DRudder اندازه ای برابر با ۱۲ اینچ داشته و نیمه ی پایینی آن همانگونه که در تصویر می بینید،‌ حالتی کروی و نیمه گرد دارد. سنسور های ژیروسکوپ و شتاب سنج در این محصول که با پورت USB به کامپیوترتان وصل میشود جای داده شده و هر گونه حرکتی را به ثبت می رسانند.

بنا به گفته توسعه دهندگان،‌ مهم ترین استفاده از این دستگاه می تواند حرکت در فضای برنامه های سه بعدی مانند ZBrush و Maya باشد. در هنگام کار با این محصول دست هایتان آزاد بوده و می توانید از قابلیت های دیگر برنامه های مذکور استفاده نمایید.

نویسنده engadget در توصیف این دستگاه چنین گفته است:

«حرکتم با این دستگاه را در ابتدا با آرامی و با حرکاتی مانند به راست و چپ و بالا پایین رفتن شروع کردم. سپس قابلیت چرخش و زوم کردن را تست کردم. این که می توانستم تمام حرکات را با پاهایم انجام دهم شگفت انگیز بود.  البته پس از اندکی، شور و شوق اولیه ام فروکش کرد و همه چیز با حالتی نرمال در حال انجام شدن بود. البته مدتی طول کشید تا به انجام حرکات عادت کرده و زیادی به طرفین کشیده نشوم،‌ ولی با این مشکل نیز به زودی کنار آمده و به راحتی عادت کردم. »

به واقعیت مجازی برگردیم. توسعه دهندگان این محصول می گویند به راحتی می توان ۳DRudder را در بازی های اکشنی که به صورت اول شخص روایت می شوند استفاده کرد ولی این ادعا اندکی دور از ذهن به نظر می رسد. حتی زمانی که یک بازی اکشن اول شخص را به شکل رقابتی با دوستانتان بازی نمی کنید، باز هم دقت و هدفگیری، کلید پیشرفت و موفقیت در این بازی ها هستن.

در نهایت اگر به این محصول علاقه مند شده اید، به نظر می رسد زمان زیادی منتظر آن نمانده و از طرفی حساب بانکیتان نیز برای خریدش خالی نخواهد شد. طبق گفته توسعه دهندگان، ۳DRudder از ماه می با قیمتی معادل ۱۱۰ دلار عرضه خواهد شد.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/3DRudder-Combination-Of-The-4-Movements.mp4"]

Digiato Banner CES

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato