اسنپدراگون 810، چیپستی که علیرغم وجود مشکل هنوز هم خریدار دارد

اسنپدراگون 810، چیپستی که علیرغم وجود مشکل هنوز هم خریدار دارد

اسنپدراگون ۸۱۰ کوآلکام عاری از ایراد نیست، با این حال گفته می شود که چیپ یاد شده به صورت انبوه در حال تولید است و خبر عرضه تلفن های هوشمند جدید مبتنی بر آن از سوی نام هایی چون ال جی و شیائومی هم صحت این مسأله را تأیید می کند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

طبق خبرهایی که چندی پیش از سوی این دو کمپانی منتشر شد، تلفن های هوشمند G Flex 2 از الجی و Mi Note Pro از شیائومی که هر دو نیز تا پایان همین ماه عرضه خواهند شد از اسنپدراگون ۸۱۰ بهره می برند.

این چیپست ۶۴ بیتی هشت هسته ای بر مبنای معماری LITTLE ساخته شده که برای کمپانی سازنده اش کاملا جدید است.

اسنپدراگون ۸۱۰ شامل دو CPU چهار هسته ای است با این حال، در زمان عملکرد تنها یکی از این پردازنده ها مورد استفاده قرار می گیرد.

به بیان دیگر، یکی از CPUهای یاد شده برای انجام وظایف سنگین مورد استفاده قرار می گیرد و دیگری فعالیت های سبک تر را بر عهده می گیرد.

گفتنی است که اسنپدراگون ۸۱۰ نخستین چیپ تولیدی کوآلکام است که بر پایه معماری مذکور ساخته شده است. در عین حال چیپ Exynos سامسونگ هم که با استفاده از همین معماری تولید شده، بدون هیچگونه مشکلی مورد استفاده قرار می گیرد.

از این رو، کوآلکام در تلاش است تا با استفاده از اسنپدراگون ۸۱۰ و چیپ های دیگر که از مودم LTE Cat.9 پشتیبانی می کنند (و سرعت انتقال داده ای برابر با ۴۵۰ مگابیت بر ثانیه دارند) رقیب خود را کنار بزند و همچنان پیروز این میدان باشد.

طبق گزارشات، نگرانی ها در مورد گرم شدن بیش از اندازه چیپ های اسنپدراگون ۸۱۰ عاقبت سامسونگ را مجاب خواهد کرد که در ۹۰ درصد از تلفن های گلکسی S6 تولیدی اش از چیپ های ۱۴ نانومتری Exynos استفاده نماید.

آنطور که کوآلکام می گوید، از اسنپدراگون ۸۱۰ آن تنها در ۱۰ درصد مدل های تولیدی بهره گرفته خواهد شد و پس از آنکه مشکل داغ شدن این چیپ ها توسط کمپانی یاد شده مرتفع گشت، سامسونگ به تدریج تعداد بیشتری از محصولات تولیدی اش را به این تراشه مجهز خواهد کرد.

نظرات ۳۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato