تعداد دانلودهای App Store اپل از مرز ۱۰۰ میلیارد گذشت

تعداد دانلودهای App Store اپل از مرز ۱۰۰ میلیارد گذشت

هرچند بر خلاف سالهای گذشته در ابتدای کنفرانس شاهد آن نبودیم، اما تیم کوک بالاخره لحظاتی پیش در کنفرانس توسعه دهندگان اپل (WWDC 2015) آمار دانلود از فروشگاه نرم فزاری اپل را اعلام کرده و گفت این تعداد از رقم ۱۰۰ میلیارد گذشته است، که این امر پس از گذشت ۷ سال از آغاز به کار فروشگاه مذکور اتفاق می افتد. وی همچنین اعلام کرد شرکتش از آغاز تا امروز ۳۰ میلیارد دلار به توسعه دهندگان پرداخت کرده است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

Craig Federighi نیز در ادامه افزود بیش از ۵۵ درصد کاربران مک از آخرین نسخه سیستم عامل اپل یعنی OSX 10.10 Yosemite استفاده می کنند، که در مقایسه با آمار ۷ درصدی استفاده از ویندوز ۸.۱ رقم بسیار موفقیت آمیزی محسوب می شود.

acd6690bcc5ae9d2d866fa47c7d5f7d9f1c484f0_expanded_medium.0

 

با معرفی نسخه بعدی OS X به نام El Captain در کنفرانس امشب و هرچه نزدیک تر شدن تاریخ عرضه ویندوز ۱۰، حال باید منتظر WWDC 2016 ماند تا نتیجه جدال نسل بعدی سیستم عامل های این دو رقیب دیرینه مشخص شود.

البته در مورد روند رشد آمارهای اپل می توان به سال گذشته اشاره کرد که در کنفرانس توسعه دهندگان ۲۰۱۴، اپل از فروش ۸۰۰ میلیون عددی دستگاه های مبتنی بر iOS خبر داده بود که این رقم در نوامبر همان سال از مرز ۱ میلیارد عبور کرد.

نظرات ۳۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato