ساخت نوعی بازوی رباتیک برای آموزش مهارت تیراندازی به سربازان آمریکایی

ساخت نوعی بازوی رباتیک برای آموزش مهارت تیراندازی به سربازان آمریکایی

پیاده نظام ها معمولا مهارت های تیراندازی بسیار خوبی دارند اما یادگیری این کار در سطح تخصصی نیازمند صرف زمانی طولانی است. حال خبر رسیده که پژوهشگران ارتش آمریکا به زودی نوعی دستیار رباتیک را ارائه خواهند داد که این مهارت را در افراد تقویت می کند.

این دانشمندان روی نوعی پوشش محافظ رباتیک به نام MAXFAS کار می کنند که برای اصلاح لرزش های ناخواسته دست در حین تیراندازی از نوعی محرک های فعال شونده از طریق سیم بهره می گیرد و برای آنکه درک بهتری از این بازوی رباتیک داشته باشید می توانید آن را نوعی دوربین تثبیت شده در نظر بگیرید.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

بدنه ساخته شده از فیبر کربنی این بازو به اندازه ای سبک هست که باعث افتادن تیرانداز نشود و به خاطر بهره گیری از نوعی هوش ماشینی می تواند تفاوت های میان حرکات هدفمند (مثلا نشانه گیری) و لرزش را تشخیص دهد.

این ماشین در حال حاضر فعلا در جایش ثابت می شود و به همین دلیل تنها می شود برای آموزش تیراندازی در کوتاه مدت از آن بهره گرفت. در تست های اولیه، دانشمندان متوجه شدند افرادی که این بازو را به تن می کنند نسبت به دیگران بهتر تیراندازی می کنند و این برتری حتی در زمانی که بازو را از خود جدا کردند نیز به چشم می خورد.

اما عاقبت احتمال می رود که یک مدل واقعا سیار از این دستگاه ساخته شود که عملکرد نیروهای نظامی را در میادین جنگی نیز بهبود ببخشد و از طرفی باعث خستگی آنها نیز نشود.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.