گزارش مالی کوالکام از سه ماهه سوم ۲۰۱۵ منتشر شد؛ ۱۵ درصد از نیروی کار این شرکت تعدیل می شود

گزارش مالی کوالکام از سه ماهه سوم ۲۰۱۵ منتشر شد؛ ۱۵ درصد از نیروی کار این شرکت تعدیل می شود

کوالکام عاقبت گزارش مالی خود برای سه ماهه اخیر را منتشر نموده، گزارشی که حاکی از اخبار ناخوشایندی است و از تعدیل شدن ۱۵ درصد نیروی کاری این شرکت به منظور بهبود ساختار و اوضاع اقتصای اش حکایت دارد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

ناگفته نماند که این تعدیل و بهبودهای یاد شده ناگزیر به نظر می رسند، زیرا کمپانی مورد بحث در سه ماهه گذشته درآمدی برابر با ۵.۸ میلیارد دلار داشته که این رقم نسبت به بازه زمانی مشابه سال قبل شامل افتی ۱۴ درصدی گشته؛ سود خالص کوالکام نیز با کاهشی ۳۵ درصدی حالا به ۱.۶ میلیارد دلار رسیده است.

در کنار اعداد و ارقام نا امید کننده ای که به آنها پرداختیم، بزرگترین و موفق ترین چیپست ساز موبایل در سال های اخیر در حالیکه قبلاً دوبار از پیش بینی هایش در مورد سال جاری مالی کاسته بود، مجدداً نیز این امر را تکرار نموده و بازهم به مبالغی کمتر بسنده کرده.

وبسایت Recode در همین رابطه و در گزارشی آورده، کوالکام به واضح ترین شکل ممکن در برآیند درآمدی اش از چیپست های خود تجدید نظر نموده، زیرا تقاضا برای به کارگیری مدل های قدرتمند در محصولات پرچمدار کمتر از حد انتظار بوده و البته این موضوع با کاهش فروش موبایل های دارای چیپ های این شرکت در سرزمین اژدهای سرخ نیز همراه شده است.

به زبان ساده تر و آنطور که شواهد نشان می دهند برتری اپل و سامسونگ در بازار تلفن های هوشمند نه تنها سبب گشته تا سایر تولیدکنندگان موبایل به چالش بیافتند، بلکه تامین کنندگان سخت افزار مورد نیاز برای مونتاژ اسمارت فون ها را نیز دچار دردسر کرده است.

گزارش ها تا به امروز می گویند دو برندی که پیش تر به آنها اشاره شد سهم بسیار بزرگی از درآمد دنیای تلفن های هوشمند را به خود اختصاص داده اند، این دو کمپانی طی سال های اخیر تمایل زیادی در به کارگیری چیپ های کوالکام نداشته اند و لذا تنها نام های باقی مانده حائز اهمیتی که به سمت این چیپست ساز می روند عبارتند از HTC، LG و چند شرکت دیگر که البته فروش شان چندان چشم گیر نیست و سهم زیادی هم از بازار ندارند.

لذا به تقلا افتادن کوالکام برای بهبود اوضاع و تغییر پدید آوردن در آینده ی پیش رو امری کاملاً طبیعی به نظر می رسد، هر چند که باید دید این تلاش ها ثمره ای نیز خواهند داشت یا خیر.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato