آیفون ۷ بدنه ای بسیار مستحکم و ضد آب خواهد داشت [شایعه]

آیفون ۷ بدنه ای بسیار مستحکم و ضد آب خواهد داشت [شایعه]

هم اکنون در میانیه ی آخر هفته ای هستیم که فروش آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس طی آن آغاز گشته و شاید قدری عجیب به نظر برسد که از الان بخواهیم در مورد آیفون ۷ یا همان نسل بعدی اسمارت فون های اپل سخن بگوییم، هر چند که ظاهراً این موضوع برای شایعه کنندگان اهمیتی نداشته و با دسترسی به کوچک ترین اطلاعاتی در رابطه با تلاش های کمپانی ساکن کوپرتینو برای اسمات فون های آتی اش سعی می کنند آنها را رسانه ای نمایند.

در همین راستا به تازگی گزارشی از طریق منابع چینی به سایت های مختلف راه یافته که بر مبنای آن ذکر می گردد بدنه ی آیفون های بعدی دارای استحکامی بیشتر از آلومینیوم ۷۰۰۰ خواهند بود. گفتنیست اپل در مدل های ۶ اس و ۶ اس پلاس به سراغ آلومینیوم ۷۰۰۰ رفت تا از خاطرات ناخوشایند نسل پیشین و گفته هایی که در مورد خم شدن آسان آنها مطرح شده بود جلوگیری نماید.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

شایعه یاد شده می افزاید بدنه ی آیفون ۷ از ماده ای بسیار قدرتمند تولید خواهد شد که حتی اجازه نخواهد داد آب به اجزای داخلی دستگاه نفوذ پیدا کرده و به آنها صدمه ای برساند؛ به زبان ساده تر نسل بعدی موبایل مذکور شرایطی را خواهد داشت که رسماً به سازنده اش اجازه می دهد آن را به عنوان محصولی ضد آب بازاریابی نماید.

ناگفته نماند که تا به حال چندین ویدئو از جمله یک نمونه که دیروز با شما به اشتراک گذاشتیم نشان می دهند آیفون های تازه رونمایی شده می توانند مدت زیادی را در آب باقی مانده و بعد از آن مجدداً بدون مشکل خاصی به کار خود ادامه دهند، هر چند که برخی باور دارند با توجه به عدم دریافت گواهی IP از جانب اپل برای موبایل هایش، به این ویدئوها و چنین اظهار نظر هایی نباید اعتماد کرد و می بایست به آنها با دیده ی تردید نگریست.

ضمناً منبعی که اطلاعات آماده در بالا را به اشتراک گذاشته اعتقاد دارد اپل درصدد تولید نسخه ای دو سیم کارت از آیفون ۷ نیز هست اما حجم تولید مدل ضد آب و بهره مند از درگاه سیم کارت اضافی شامل محدودیتی جدی خواهد بود.

در یک نگاه منطقی همین مبحث، یعنی محدودیت در تولید، نکته ایست که سبب می گردد تا حدی شک و گمان در رابطه با صحت شایعه ی فوق الذکر پدید آید. بدون شک آیفونی با بدنه ای مقاوم که بتواند رقبایی همچون گلکسی اس ۶ اکتیو و اکسپریا زد ۵ را به چالش بکشد از جانب بسیاری از هوداران سر سخت اپل با استقبال مواجه می شود و بعید است که کمپانی سازنده بخواهد یک شانس فروش عالی را با تولید کنترل شده و محدود از دست بدهد، هر چند که در دنیای تکنولوژی هیچ چیز بعید نیست و همواره می توانیم شاهد تصمیماتی عجیب از جانب فعالان این عرصه باشیم.

نظر شما در این رابطه چیست و فکر می کنید آیا در آینده ای نه چندان دور عاقبت شاهد ارائه آیفون های رسماً ضد آب نیز خواهیم بود یا اپل فعلاً ترجیح می دهد چنین راهکاری را در تلفن های هوشمندش پیاده سازی نکند.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato