مایکروسافت به دنبال تولید سیم کارت اختصاصی برای کاربران پلتفرم خودش است

مایکروسافت به دنبال تولید سیم کارت اختصاصی برای کاربران پلتفرم خودش است

مایکروسافت قصد دارد با طراحی و تولید سیم کارت اختصاصی خود، دسترسی به شبکه LTE را برای کاربرانش کمی ساده تر کند. این غول نرم افزاری مشغول انجام تست های اولیه یک نرم افزار ارتباطی بر مبنای شبکه سلولار است که به کاربران ویندوز ۱۰ اجازه می دهد بدون داشتن قرارداد از شبکه های مختلف موبایل استفاده کنند.

نمونه اولیه این نرم افزار به تازگی روی فروشگاه Windows Store قرار گرفته، اما مایکروسافت هنوز برنامه های آینده خود را برای این سرویس اعلام نکرده است.

اپلیکیشن فوق فقط با ویندوز ۱۰ و سیم کارت اختصاصی مایکروسافت کار خواهد کرد. به علاوه این که ردموندی ها هنوز در خصوص بازارهای مقصد و قیمت نهایی محصول شان اطلاعاتی منتشر نکرده اند.

از دانسته های موجود می توان این طور نتیجه گرفت که مایکروسافت به دنبال راه اندازی یک اپراتور مجازی است تا به کاربران ویندوز ۱۰ و محصولات تحت این پلتفرم اجازه دهد از شبکه های سلولار سایر اپراتورهای مطرح در کشورشان استفاده کنند.

حدف قرارداد برای دارندگان ابزارهای مبتنی بر ویندوز ۱۰ به معنای آن است که غول نرم افزاری آمریکا می بایست شبکه خود را، البته با همکاری سایر اپراتورها، راه اندازی کند. البته آنها می توانند روش مشابه سیم کارت های اختصاصی اپل را در پیش بگیرند. اپل به جای پی ریزی یک شبکه اختصاصی، با ارائه سیم کارت خودش،‌ زمینه را برای اتصال به سایر اپراتورها در ۹۰ کشور جهان فراهم کرده است.

هنوز اطلاعات زیادی از این تصمیم جدید ردموندی ها در دسترس نیست، بنابراین باید منتظر ماند و دید آنها دقیقاً چه برنامه ای برای جذب کاربر بیشتر به پلتفرم خود دارند.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato