با تقویم چوبی 12 وجهی DodeCal آشنا شوید؛ عشق به هندسه

«ریک بل» مهندس طراح جوانی است که در کنار لیست کارهای روزمره و برنامه های طولانی مدت لپ تاپ قدیمی اتاقش، یادداشتی گذاشته بود مبنی بر «درج یک تقویم ماهیانه روی 12 وجه».

بل دقیقاً به خاطر ندارد چرا و چگونه این طرح به ذهنش خطور کرده، اما می دانست که باید آن را انجام دهد و کار خودش را با طراحی تقویم 12 وجهی سه بعدی در کامپیوتر آغاز کرد.

حالا او محصول جذاب و خلاقانه ای به نام DodeCal در اختیار دارد که یک شی 12 سطحی، الگوبرداری شده از طراحی اسکاندیناویایی و ساخته شده با چوب چنار است.

تور کیش

این تقویم متفاوت 79 یورو قیمت داشته و برای سال 2017 تنها به تعداد محدود 100 نسخه تولید گردیده.

یقیناً قیمت DodeCal نسبت به تقویم های معمول بسیار بالاست، اما با در نظر گرفتن ذهن خلاق و فعالیت های فیزیکی تولید آن منطقی به نظر می رسد.

یک شی 12 سطحی معمول، از کنار هم قرار گرفتن وجوه 5 ضلعی ایجاد می شود، اما بل طبق روال آشنای تقویم ها، هندسه 4 ضلعی را در نظر داشته است. در نتیجه محصول به دست آمده یک دوازده وجهی لوزی شکل پیچیده است.

بدون تردید طراحی چنین مدلی در اتوکد یا سایر نرم افزارهای کامپیوتری چندان سخت نیست، اما تولید آن روی سطوح چوبی و با نیروی کار انسانی تحسین برانگیز و دشوار به نظر می رسد.

منبع:
Wired
برچسب ها

مطالب مرتبط

اپلیکیشن Google Calendar بالاخره برای آیپد منتشر شد

بالاخره و پس از مدت ها انتظار، اپلیکیشن تقویم گوگل موسوم به Google Calendar برای آیپد هم منتشر شد. گوگل رابط کاربری این نسخه را طوری طراحی کرده که کار با آن در صفحه های بزرگ و افقی آیپد به راحتی انجام بگیرد.تقویم گوگل علاوه بر نمایش ایام هفته در محیطی زیبا و تعامل پذیر،... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟