این گاوها به هنگام خطر برای شما پیامک می فرستند

این گاوها به هنگام خطر برای شما پیامک می فرستند

«آوستین نولس» هر روز صبح از خواب برخواسته، چکمه هایش را می پوشد، از درب ها و نرده های متعدد مزرعه عبور کرده و نهایت به منطقه دامداری ۲۰۰ ساله تپه های ووسترشایر در ۲۰۰ کیلومتری شمال شهر لندن می رسد.

در همین حین، گاوهای شیرده این مزرعه دار در حال آپلود داده های خود به سرویس های کلاود هستند!

هر کدام از حیوانات حاضر در این منطقه به سنسور پایشگر سلامت ۲۲۰ گرمی مجهز هستند که در درون شکمشان قرار گرفته و با اتصال به شبکه وای-فای، تحلیلات و آمارهای اطلاعاتی مانند سلامت و وضعیت امنیت گله را برای مالک ارسال می نمایند.

اگر یکی از گاوها بیمار شود، مدت ها قبل از اینکه در ظاهر مشخص گردد، و یا حتی اگر گله احساس ناامنی یا خطر کند، ایمیل یا پیامکی برای مزرعه دار ارسال می شود که نشان دهد حیوان زبان بسته دچار مشکلاتی است.

smaxtec_system_bild-en-700x682-w600

منطقه کشاورزی و دامداری نولس، یکی از ۳۵۰ مزرعه ای در بین ده ها کشور است که از تکنولوژی SmaXtec ساخته شده توسط استارتاپ اتریشی بهره مند بوده و توانایی نظارت بر حال گله های حیوانات را دارد.

این سنسور که توسط پوشش فلزی محافظت شده و در ابعاد یک هات داگ کوچک طراحی گردیده، به گاوهای مورد بحث خورانده شده و با جایگری در اولین معده ی حیوان، شروع به تبادل داده با سرور می کند.

SmaXtec به باتری قدرتمندی با طول عمر ۴ سال (تقریباً معادل با عمر مفید یک گاو شیرده) مجهز بوده و به صورت لحظه ای داده های pH معده، دما، میزان حرکت، مصرف آب و سایر موارد مرتبط با سلامت حیوان را نظاره و تحلیل می کند.

گفتنی است در حال حاضر حدود ۱۵ هزار گاو به این سنسور پایشگر مجهز شده اند و به افزایش طول عمر حیوانات و ارتقای کیفیت و سلامت لبنیات تولید شده کمک می نمایند. شرکت مذکور برای راه اندازی این سیستم ۶۰۰ دلار دریافت کرده و هر سنسور به ازای هر گاو ۷۵ دلار قیمت دارد.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato