چگونه به مهلت های زمانی تعیین شده پایبند باشیم؟

حتما برای شما پیش آمده که اگرچه انگیزه ی قوی برای انجام کاری دارید، اما اتفاقاتی از قبیل حواس پرتی، اشتغال ذهنی و کاری، تأخیر یا فراموشی پیش می آید و باعث می شود نتوانید آن کار را به اتمام برسانید. برای این که بار دیگر نتیجه متفاوت با گذشته بگیرید، باید روش تنظیم مهلت های زمانی (دِدلاین) را تغییر دهید.

برای این کار باید مهلت های زمانی تان، صفات زیر را داشته باشند:

  1. فوری باشند

زمانی که فکر کنید یک عمر وقت برای انجام کاری را دارید، به آسانی آن را به تعویق می اندازید (مثلا مهلت های زمانی دو ماهه). انجام کارهایی که ضروری و فوری نباشند، بیشتر جنبه ی سرگرمی دارند تا وظیفه.

راه حل این است که تا جای ممکن کارهایتان را به زمان حال نزدیک کنید. به جای این که یک ماه برای انجام کاری به خودتان زمان بدهید، آن را به یک هفته تقلیل دهید. با این کار نه تنها در تمام طول فرایند کار، با انگیزه باقی می مانید، بلکه به احتمال زیاد، کار را زودتر از موعد مقرر نیز تمام خواهید کرد.

  1. شخصی باشند

536248953

انسان ها متفاوت از هم فکر می کنند. حتما تا به حال پیش آمده که شما و همکارتان برای مشکل پیش آمده، راه حلی متفاوت را ارائه دهید. اگر به خوبی فکر کنید، می توانید شیوه ی جدیدی مطابق با مهارت، شخصیت و عملکردهای خود پیدا کنید.

Carson Tate متخصص بهره وری مردم را به چهار دسته تقسیم می کند: اولویت مدارها، برنامه ریزها، تنظیم کننده ها و بصری ها. از اسم هر گروه مشخص است که اولویت مدارها و برنامه ریزها بر اساس مدت زمانی که هر کار می طلبد، تنظیم کننده ها بر اساس احساس شان و بصری ها با تصور نتیجه، انگیخته می شوند.

پس به جای این که فقط بگویید «من باید این کار را تمام کنم»، بر کل کار متمرکز شوید و بخش به بخش آن را بررسی کنید، تصویر سازی کرده و راهی برای انگیخته شدن پیدا نمایید.

  1. عملی باشند

بر فرض شما انگیزه کافی را داشته باشید، اما وقتی حجم کارهایی که برای روز تان مشخص کرده اید مانند متلاشی کردن یک کوه سنگین است، در این صورت نمی توانید انتظار اتمام آن کار را داشته باشید.

در عوض، هدف تان را به قسمت های کوچک تر و عملی تر تقسیم کنید. یک راه برای تقسیم کردن کارتان این است که فرض کنید باید این کار را تنها در 10 دقیقه انجام دهید. اگر نوشتن یک گزارش کاری تمام بعد از ظهر شما را می گیرد، فکر کنید ببینید چگونه می توانید آن را به کار های 10 دقیقه ای تقسیم کنید: قسمت اول گزارش را بنویسید، دو یا سه اسلاید آن را طراحی کنید و یا آن چه که قبلا نوشته اید را ویرایش نمایید

اگر شما از آن نوع افرادی هستید که به سختی میل به انجام کاری را پیدا می کنید؛ این شیوه ی خوبی برای شماست. می توانید این سیستم را به همه کارهای تان تعمیم دهید.

  1. با ارزش باشند

زمانی که نمی رسید کاری را در مهلت داده شده تمام کنید به خودتان چه می گویید؟ آیا می گویید: هیچ اشکالی ندارد؟

اگر حس مسئولیت پذیری در قبال کارهای تان نداشته باشید هرگز به مهلت هایی که برای خود تعیین کرده اید، نمی رسید. راه حل این است که در مورد مهلتی که قرار داده اید با دوستان و همکاران صحبت کنید، یا از نرم افزارهای مربوطه مانند Any.do استفاده کنید. مثلاً اگر قرار است تا روز دوشنبه گزارشی را به رئیس تان تحویل دهید، به او بگویید که تا اوایل هفته به دستش می رسانید.

در واقع وجود یک محرک بیرونی، می تواند شما را از تعویق انداختن کارها و شکل گیری انواع و اقسام توجیهات ذهنی دور کند.

هدف از تعیین مهلت های زمانی این است که بهره وری شما افزایش یابد، نه این که در یک دور باطل گرفتار شوید، یعنی ابتدا هدفی را مشخص کرده، سپس نتوانید آن را در مهلت مقرر انجام دهید و طبیعتاً احساس عدم رضایت از خود داشته باشید.

بنابراین اگر می بینید ددلاین ها یکی پس از دیگری بی نتیجه رد می شوند، از نکات بالا استفاده کنید تا روش جدیدی بیابید و کارهای بیشتری را در زمان کوتاه تر انجام دهید.

مطالب مرتبط

۶ راهکار عملی برای بهبود سریع و چشمگیر کار و زندگی

این ۶ راهکار نه تنها زندگی شما را شادتر می‌سازند بلکه با پیروزی از آنها در امور کاری نیز  شاید افزایش بازدهی خواهید بود.کتاب‌های موفقیت در زندگی و کار به یکی از پرفروش‌ترین زمینه‌های صنعت نشر تبدیل شده‌اند و دلیل آن چیزی جز این نیست که در این دنیای شلوغ و پر تکاپو همه به... ادامه مطلب

۶ راه برای آنکه از حجم شدید کار رها شوید

یکی از مشکلات نسبتا خوبی که ممکن است برای هر فردی رخ دهد، مشغول شدن به حجم شدیدی از کار است. وقتتان را گذاشته‌اید و تجارتی برای خودتان دست و پا کرده‌اید، و حالا مشتریان مصرانه دنبال بهره‌وری از مهارت‌های شما هستند. شاید این موضوع در نگاه اول افقی روشن و خوشحال کننده را نشان... ادامه مطلب

۵ نکته کلیدی که شرکت‌های موفق را از شرکت‌های ناموفق متمایز می‌کند

امروزه شرکت‌های جدید از همان بدو تأسیس وارد رقابت شدید با بقیه شرکت‌ها می‌شوند. آن‌ها باید از همان ابتدا خودی نشان دهند تا جلب توجه کرده و مشتری جذب کنند. با اینکه آزمون و خطا برای هر شرکت تازه تأسیسی اجتناب ناپذیر است، اما شرکت‌هایی که پس از سال‌ها همچنان با قدرت در صحنه رقابت... ادامه مطلب

مایکروسافت چگونه افراد را بدون مدرک دانشگاهی استخدام می‌کند؟

مایکروسافت برای بسیاری از جایگاه های شغلی رده پایین، شرط مدرک تحصیلی را برداشته و تمام کارجویان مشتاق را دعوت به ارسال رزومه کرد است.مدیران مایکروسافت در مصاحبه ای با سایت Business Insider در مورد دلایل چنین رویکردی صحبت کردند. به گفته آنها برداشتن شرط مدرک دانشگاهی برای جایگاه های شغلی رده پایین، به مایکروسافت... ادامه مطلب

سه مهارت نرم که شانس شما برای استخدام را افزایش می‌دهد

در دهه های قبل برای پیدا کردن شغل کافی بود در زمینه مورد نظر کارفرما مهارت داشته باشید اما این روزها اوضاع فرق کرده. حالا بسیاری از کارفرماها علاوه بر توانایی های تخصصی نظیر حسابداری و برنامه نویسی به دنبال ویژگی های دیگری در متقاضیان می گردند که «مهارت نرم» نامیده می شود. این مهارت... ادامه مطلب

راز موفقیت در مصاحبه کاری: مانند کارفرما فکر کنید

اگر برای یک فرصت شغلی اقدام می‌کنید یا حتی اگر زمان مصاحبه کاری خود را نیز تعیین کرده‌اید، چه کاری از دستتان برمی‌آید تا قرارداد را همان‌جا امضا کنید و با سری بلند از اتاق جلسه خارج شوید؟ در این مقاله سعی شده تا با ذکر چند نکته کلیدی، احتمال تصدی شغل جدیدتان را افزایش... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟