پتنت گوگل سیستمی نوآورانه برای امنیت خودروها ارائه می کند

پتنت گوگل سیستمی نوآورانه برای امنیت خودروها ارائه می کند

گوگل اخیراً پتنتی را به ثبت رسانده که در واقع سیستمی امنیتی برای خودروها و به منظور به حداقل رساندن آسیب های ناشی از تصادفات جاده ای است.

این مکانیزم که از مجموعه ای از اجزای متحرک، دیسک و پین های پرتابشی تشکیل شده، در هنگام تصادف از متلاشی شدن و جابجا شدن ارکان اساسی و مهم خودرو جلوگیری کرده و ضمن محافظت از جان سرنشینان، اغلب بخش های مهم اتومبیل را سالم نگه می دارد.

البته نخستین محور الگوریتم سیستم مورد بحث پیشگیری از وقوع تصادف است؛ به نحوی که اگر سیستم هوشمند اتومبیل تشخیص دهد تصادفی در شرف وقوع بوده، سریعاً پین ها پرتابشی را درگیر ماجرا کرده، نیروی محرکه غیر فعال شده، تا حد امکان ترمز گرفته و سپس به محافظت از اجزای مهم خودرو می پردازد.

به این ترتیب که بخش های مختلف موتور تا حد امکان جمع آوری و فشرده سازی می شوند و همین اتفاق به نحوی از کابین سرنشینان محافظت می کند تا در صورت برخورد، جسمی جابجا نشده و شدت ضربه را دوچندان نکند.

پیشینه فعالیت های مرتبط با امنیت رانندگی کمپانی گوگل معمولاً به سیستم های نرم افزاری بر می گردد و ارتقا مکانیزم های هوش مصنوعی اتومبیل های خودران را شامل می شود.

اما مانتن ویویی ها این بار تصمیم گرفتند جنبه فیزیکی خودرو را نیز در نظر بگیرند و چنانچه تصادفی رخ داد، کمترین صدمه به اجزای مهم و به خصوص سرنشینان وارد شود.

حال باید دید این مکانیزم در آینده عملیاتی خواهد شد یا خیر و در صورت بدل شدن به واقعیت، چه عملکردی از خود نشان می دهد.

شاید به خواندن این خبرها علاقمند باشید:

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato