موبایل های تحت برند نوکیا، به لنزهای Carl Zeiss مجهز می شوند

موبایل های تحت برند نوکیا، به لنزهای Carl Zeiss مجهز می شوند

شکی نیست که شهرت نوکیا در زمینه دوربین های با کیفیت موبایل هایش، تا حد زیادی مدیون لنزهای Carl Zeiss بوده است. در صورتی که موبایل هایی مانند N95 یا Lumia 1020 را تهیه کرده بودید، می دانستید که دوربین این دو موبایل، به هیچ وجه ناامیدتان نمی کند. اما حالا که HMD Global به تولید موبایل هایی تحت برند نوکیا می پردازد تکلیف این دوربین ها چه خواهد بود؟ آیا باید برای همیشه با لنزهای Carl Zeiss خداحافظی کنیم؟

خوشبختانه پاسخ به پرسش دوم خیر است. HMD اخیراً قراردادی به امضا درآورده که تکنولوژی تصویربرداری Zeiss را به موبایل های جدید برند نوکیا می آورد. با این همه، همکاری تازه دو طرف تنها به طراحی لنزها محدود نمی شود و HMD و Zeiss به دنبال توسعه «قابلیت های تصویربرداری» جدیدی هستند که استانداردها را از نو تعریف می کنند و حوزه های مختلفی نظیر کیفیت تصویر و نرم افزارهای تازه را شامل می شوند.

اگرچه این دو کمپانی هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه نخستین موبایل HMD با لنزهای Zeiss ارائه نکرده اند، اما به نظر می رسد که فنلاندی ها حساب زیادی روی دوربین به عنوان یکی از نقاط قوت موبایل های خود نسبت به رقبا باز کرده اند.

یکی از موبایل های در دست توسعه HMD، با نام «نوکیا ۹» شناخته می شود که قرار است مثل بسیاری از اسمارت فون های امروزی، به دوربین اصلی دوگانه مجهز باشد. اگرچه بعید است که دوربین نوکیا ۹ از تکنولوژی Zeiss بهره برده باشد، اما امکان دارد که این کمپانی به HMD در توسعه موبایلی دوربین-محور برای به چالش کشیدن اپل و هوآوی یاری رسانده باشد.

نظرات ۱۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato