سامسونگ همچنان بیشترین سهم را از بازار موبایل آمریکا در اختیار دارد

سامسونگ همچنان بیشترین سهم را از بازار موبایل آمریکا در اختیار دارد

مؤسسه بین المللی Kantar جدیدترین آمار خود از بازار موبایل آمریکا را منتشر کرد و نشان داد سامسونگ باز هم رتبه اول را در این کشور به دست آورده است.

البته باید توجه داشت این آمار به سه ماهه منتهی به ماه مه میلادی اختصاص دارد و با توجه به عرضه دو پرچمدار اخیر کره ای یعنی گلکسی اس ۸ و مدل پلاس آن در ابتدای این بازه، آمار فوق کاملاً قابل پیش بینی بود.

سامسونگ ۳۶.۲ درصد از بازار موبایل آمریکا را در اختیار دارد

سامسونگ در این مدت توانسته ۳۶.۲ درصد از بازار موبایل ایالات متحده را در اختیار بگیرد، در حالی که این رقم برای اپل به ۳۴ درصد می رسد. سهم سامسونگ در مدت مشابه سال گذشته اندکی بیشتر بود، چون گلکسی S7 و مدل اِج آن کمی زودتر از پرچمداران امسال آنها وارد بازار شده بودند.

علاوه بر اطلاعات بازار آمریکا، Kantar اعلام کرد که برتری سیستم عامل اندروید در کشورهای اروپایی آلمان، فرانسه و انگلستان نیز بهبود یافته است. در مقابل کشورهای آمریکا، استرالیا و ژاپن استقبال بیشتری از iOS داشته اند.

در فهرست پر فروش ترین موبایل های بازار آمریکا می توان به آیفون ۷، آیفون ۷ پلاس، گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۸ اشاره کرد که به ترتیب مقام های اول تا چهارم را به دست آورده اند. پرچمدار کنونی ال جی با سهم ۱.۳ درصدی در جایگاه سیزدهم قرار دارد.

طبق آمار این مؤسسه، هوآوی همچنان بزرگ ترین فروشنده موبایل در چین به شمار می رود و سهم خود را از این بازار بزرگ به ۲۸.۳ درصد افزایش داده است. شیائومی هم عملکرد خوبی داشته و موبایل ردمی نوت ۴X این شرکت چهارمین دستگاه پرفروش در این بازه زمانی در کشور چین بوده.

گفتنیست احتمالاً در سه ماهه منتهی به ماه اوت هم برتری سامسونگ در بازار آمریکا به لطف استقبال از گلکسی اس ۸ تثبیت شود، اما پس از آن باید دید رقابت بین گلکسی نوت ۸ و آیفون های امسال اپل چه نتیجه ای را رقم می زند.

ویجیاتو

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato