همه چیز درباره آیفون 13
مهلت ساخت فضاپیما در مسابقه Lunar XPrize گوگل تمدید شد

مهلت ساخت فضاپیما در مسابقه Lunar XPrize گوگل تمدید شد

وقتی گوگل مسابقه Lunar XPrize خود را آغاز کرد، شرکت کنندگان تا پایان سال جاری میلادی فرصت داشتند فضاپیمایی بسازند که می تواند به سفری به ماه برود. در حالی که تا تاریخ پایان مسابقه زمان زیادی باقی نمانده، گوگل تغییراتی در مسابقه Lunar XPrize خود به وجود آورده و حالا نه تنها فرصت بیشتری در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفته، بلکه آنها شانس بیشتری هم برای دریافت جوایز خواهند داشت.

تا به امروز، شرکت کنندگان مسابقه Lunar XPrize گوگل باید فضاپیمای خود را تا تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۷ آماده می کردند تا در مسابقه باقی بمانند. با این همه، گوگل حالا این تاریخ را به تعویق انداخته و می گوید شرکت کنندگان باید فضاپیمای خود را تا ۳۱ مارس ۲۰۱۸ آماده کنند.

گذشته از مهلت بیشتر پروژه، گوگل اعلام کرده که جوایز اضافه ای به ارزش ۴.۷۵ میلیون دلار به تیم هایی می پردازد که به دستآوردهای مشخصی در سفر فضاپیمای خود به ماه می رسند. این جایزه اضافه، به دو دسته بندی «دستآورد رسیدن به مدار» و «دستآورد فرود نرم» تعلق می گیرد. تیم هایی که یک دور کامل در مدار ماه بزنند یا فرودی مستقیم روی سطح آن داشته باشند، به دستآورد نخست رسیده اند و ۱.۷۵ میلیون دلار دریافت می کنند.

از طرف دیگر، تیم هایی که بتوانند دستآورد دوم را عملی کنند، یعنی فضاپیما را روی سطح کره ماه فرود آورده و سپس اطلاعات فرود را برای تایید به زمین بفرستند، ۳ میلیون دلار دریافت خواهند کرد. در نهایت گفتنی است که ۵ تیم مشغول رقابت در مسابقه Lunar XPrize گوگل هستند و تیم های اول و دوم، به ترتیب ۲۰ و ۵ میلیون دلار دریافت خواهند کرد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato