هزینه تبادل اطلاعات در داخل کشور 84 درصد کاهش یافته است

سرپرست شرکت ارتباطات زیرساخت همزمان با هفته دولت به تشریح دستاوردهای این شرکت طی دوره چهار ساله گذشته پرداخت و اعلام کرد با راه اندازی مراکز تبادل ترافیک در شبکه ملی اطلاعات، هزینه تبادل اطلاعات تا 84 درصد کاهش یافته است.

ظرفیت پهنای باند شبکه انتقال به 20 هزار گیگابیت بر ثانیه می رسد

فرهاد معارفی از توسعه قابل توجه ظرفیت پهنای باند شبکه انتقال کشور خبر می دهد که از 1116 گیگابیت بر ثانیه در ابتدای فعالیت دولت یازدهم، هم اکنون به 10041 گیگابیت بر ثانیه رسیده است. وی افزود این روند صعودی همچنان ادامه خواهد داشت و تا پایان امسال، ظرفیت پهنای باند شبکه انتقال به 20 هزار گیگابیت بر ثانیه می رسد.

سرپرست شرکت ارتباطات زیرساخت به رشد 10 برابری ظرفیت پهنای باند اینترنت بین الملل هم اشاره کرد و گفت این رقم از 82 گیگابیت بر ثانیه در ابتدای دولت یازدهم، در ابتدای مرداد ماه امسال به 995 گیگابیت بر ثانیه رسیده است.

طبق صحبت های معارفی، ظرفیت پهنای باند شبکه IP در کشور 980 درصد رشد داشته و ظرفیت پهنای باند شبکه انتقال کشور هم رشد 800 درصدی را تجربه کرده است.

وی از راه اندازی مراکز تبادل ترافیک شبکه ملی در تهران، تبریز، شیراز، اصفهان، اهواز، مشهد و قم خبر داد که با کاهش ترافیک زاید و اتلاف منابع، قیمت اینترنت شبکه زیرساخت را تا 42 درصد و قیمت تبادل اطلاعات درون شبکه را تا 84 درصد کاهش داده است.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟