با ترفیع رتبه بدون افزایش حقوق چه کنیم؟

با ترفیع رتبه بدون افزایش حقوق چه کنیم؟

پس از یک دوره کار سخت و شبانه روزی که دستاوردهای زیادی را برای شرکت داشته به اتاق رییس فراخوانده شده و حدس می زنید که خبرهای خوبی در راه است.

رییس شرکت با لبخندی به پهنای صورتش می گوید: تبریک می گویم، شما ترفیع گرفته اید. او برای زحماتی که کشیده اید از شما قدردانی کرده و مسئولیت های جدید را برای شما شرح می دهد؛ اما در این میان خبری از افزایش حقوق نیست.

به هرحال اینکه زحمات شما دیده شده و مورد تقدیر قرار گرفته اید یک نکته مثبت است اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا باید مسئولیت ها و چالش های جدیدی را بدون دریافت دستمزد بیشتر قبول کنم؟بهتر است به جای تصمیم گیری احساسی به مکانی آرام مثل یک کافی شاپ دنج، سالن آمفی تئاتر اداره و غیره رفته و با استفاده از راهکارهایی که در ادامه مقاله ارائه شده به قرارداد جدید فکر کنید.

پیش از انجام هرکاری از رئیستان بخواهید وقت کافی را برای فکر کردن در اختیار شما بگذارد.

در ادامه دلایلی را به خاطر آن ترفیع گرفته اید مشخص کنید، این دلایل می تواند شامل ایجاد ارزش (نوآوری یا جذب شرکای جدید)، حفظ ارزش ها (انجام وظایف اضافی یا معامله بهتر با فروشندگان یا خریداران) یا مهارت های منحصربفرد باشد. موفقیت های قبلی و تقدیرهای را که از دیگران دریافت کرده اید نیز یادداشت کنید.

حقوق کارکنانی را که در سمت پیشنهاد شده مشغول به کار هستند جمع آوری کنید. بدین منظور می توانید از وب سایت های آنلاین یا همکاران و کارکنان شرکت های دیگر پرس و جو کنید. سعی کنید حداقل حقوق سه نفر از کارکنان مرد و سه نفر از کارکنان زن در همان پست را مشخص کنید.

با توجه به مسئولیت های پست جدید و داده های مربوط به حقوق همکاران می توانید حقوق درخواستی خود را مشخص کنید.

پس از طی مراحل بالا حالا زمان برگزاری جلسه با مسئولان شرکت فرا رسیده است. در این جلسه با ارائه شواهد و مدارک مراحل قبل و بیان مثال هایی از حقوق افرادی که در سمت های مشابه فعالیت دارند می توانید درخواست افزایش حقوق خود را مطرح کنید. اگر پاسخ رئیس شرکت به درخواست شما منفی بود از او درباره احتمال افزایش حقوق طی شش ماه آینده سوال کنید. با فرض اینکه مدیرتان با پرداخت دستمزد بیشتر موافقت کند می توانید انتظارات و دغدغه هایتان را مطابق میزان افزایش حقوق تنظیم کنید.

اما اگر پاسخ آن ها بازهم منفی بود حالا می توانید به سراغ سوال ابتدایی بروید: چرا باید مسئولیت های جدیدی را بدون دریافت دستمزد بیشتر قبول کنم؟

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato