همه چیز درباره آیفون 13
مدیر ارشد مایکروسافت: شایعه توقف تولید خانواده سرفس خنده دار است

مدیر ارشد مایکروسافت: شایعه توقف تولید خانواده سرفس خنده دار است

مدیر بخش محصولات سرفس مایکروسافت می گوید حتی تصور اینکه تولید لپ تاپ ها و تبلت های این خانواده متوقف شود، خنده دار است. پانوس پانای این شایعه را فرسنگ ها دور از واقعیت می خواند و آن را در صدر شایعات هفته گذشته قرار می دهد.

پانای شایعات اخیر کاملاً به دور از واقعیت می داند

صحبت های پانای در پاسخ به خبری بیان شده که هفته گذشته به نقل از مدیران ارشد صنعت PC پیرامون آینده کسب و کار سخت افزار مایکروسافت خواندید. گروهی از نمایندگان برخی شرکت های بزرگ از جمله Dell و لنوو پیش بینی کرده بودند که تولید خانواده سرفس تا سال ۲۰۱۹ متوقف خواهد شد.

جان فرانکو لنچی، مدیر عملیاتی ارشد لنوو در این رابطه گفته بود که مایکروسافت درآمد سرشاری از خدمات کلاود، ویندوز و آفیس به دست می آورد اما بخش سخت افزار آنها زیان ده است.

در واقع کارشناسان معتقدند مایکروسافت بالاخره از حاشیه سود اندک بازار سخت افزار خسته خواهد شد، به خصوص در شرایطی که سهم خوبی از بازار هم گیرش نیامده و آمار فروش جهانی در این حوزه روز به روز کاهش می یابد. در تازه ترین گزارش مالی این کمپانی، درآمد کلی بخش سرفس نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد کاهش یافته و در سه ماهه قبل نیز آمار فروش محصولات سرفس با کاهش ۲۶ درصدی مواجه بوده است.

با تمام این تفاسیر، پانای تأکید می کند که مایکروسافت به دنبال خروج از این بازار نیست و خانواده سرفس به این زودی ها از میدان بیرون نمی روند. در واقع بخش سرفس صرفاً با هدف درآمدزایی و فروش تأسیس نشده و چشم انداز وسیع تری را دنبال می کند.

به عقیده بسیاری از کارشناسان، پیشرفت ها و بهبودهایی که مایکروسافت در محصولات سرفس ایجاد می کند، روی کل بازار PC تأثیر می گذارد و دیگر شرکت ها را وادار می سازد تا به ارتقاء لپ تاپ ها و تبلت های خود اقدام کنند. به همین دلیل، پانای به صراحت می گوید که اعتماد خود را به سرفس از دست ندهید: «ما به تغییر جهان باور داریم.»

هرچند با توجه به پایان دردناک بخش موبایل و تیر خلاصی که جو بلفیوره بر پیکر بیجان آن زد، اعتماد به مایکروسافت کار سختی خواهد بود.

شاید به مطالب زیر هم علاقه مند باشید:

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato