تکذیب تلویحی بنزین 1500 تومانی توسط وزیر نفت؛ قیمت جدید بنزین در بودجه 97 دیده شده است

تکذیب تلویحی بنزین 1500 تومانی توسط وزیر نفت؛ قیمت جدید بنزین در بودجه 97 دیده شده است

برخلاف شایعات چند ساعت اخیر در فضای مجازی، به نظر می رسد هنوز تصمیم دقیقی در مورد میزان و زمان افزایش قیمت بنزین و گازوییل گرفته نشده است و از این رو در برخی خبرها افزایش قیمت بنزین از دی ماه، کذب محض خوانده شده است.

اما در مقابل بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت کشورمان در تازه ترین اظهارات، افزایش قیمت سوخت را تکذیب نکرده است و از پیش بینی شدن افزایش قیمت بنزین در بودجه سال ۹۷ خبر داده است.

البته به گفته ایشان میزان افزایش پس از جمع بندی دولت به نظر مجلس نیز ارتباط دارد و هنوز تصمیمی در این رابطه اتخاذ نشده است.

در شایعات چند ساعت گذشته دو نرخ ۱۵۰۰ و ۱۲۰۰ تومن به ازای قیمت هر لیتر بنزین بسیار تکرار شده است اما با توجه به شرایط اقتصادی و نرخ تورم، افزایش ۵۰ درصدی و فروش بنزین به قیمت ۱۵۰۰ تومان کمی بعید به نظر می رسد.

از سوی دیگر با توجه به پیش بینی افزایش نرخ عوارض خروج از کشور در بودجه ۹۷ که ارقامی از ۲۲۰ تا ۴۴۰ هزار تومان را شامل می شود، می توان گفت که پس از افزایش قیمت بنزین، هر نوع سفر اعم از داخلی یا خارجی در کشور گران تر خواهد شد و همین مسئله به نارضایتی جمعی از شرایط اقتصادی دامن زده است.

نظرات ۳۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato