مقدمه نفوذ به بازار آمریکا؛ کانسپت الکتریکی گک در دیترویت رونمایی شد

کمپانی چینی گک در نمایشگاه خودروی دیترویت از خودروی مفهومی الکتریکی خود با نام Enverge رونمایی کرد که این خودرو توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده بود.

پیش از پرداختن به این خودرو باید بگوییم که گک یک شرکت چینی است که مقر اصلی آن در شهر گوانگجو قرار دارد و به عنوان زیر مجموعه ای از صنایع خودرویی گوانگجو محسوب می شود که مخفف این نام شده است GAC.

ورود خودرو های چینی به آمریکا را دوست داشته باشید یا نه اما به هر حال گک اعلام کرده است که خودرو های خود را از سال ۲۰۱۹ محصولات خود را در بازار آمریکا عرضه خواهد کرد و برای جلب توجه حاضران نیز اقدام به رونمایی از خودروی مفهومی الکتریکی Enverge در نمایشگاه دیترویت کرده است.

این کراس اوور از در های قیچی مانند برخوردار است و می تواند با هر بار شارژ مسافت ۵۹۵ کیلومتر را طی کند. در این خودرو از یک پک باتری با ظرفیت ۷۱ کیلووات ساعت استفاده شده است که قابلیت شارژ شدن به صورت بی سیم را نیز دارد و در با ۱۰ دقیقه شارژ شدن می‌تواند شعاع حرکتی تا ۳۸۶ کیلومتر را در اختیار خودرو قرار دهد.

البته به دلیل مفهومی بودن خودروی مذکور نمی توان اطمینان یافت که آیا این اعداد و ارقام اعلام شده در دنیای واقعی نیز قابل دسترس هستند یا نه.

در داخل کابین Enverge نیز باید به صندلی های خوش تراش و کم ضخامت این خودرو و صفحه نمایش بزرگ نصب شده در کابین اشاره کرد که به نوعی جدای از داشبورد خود است.

غربیلک فرمان نیز دارای طراحی خاصی است که شاید خوشایند همه نباشد و نکته دیگر نیز یکسان بودن پدال های گاز و ترمز است که یک شکل بودن این دال ها را باید یک مورد منفی برای این خودرو دانست.

البته این ایراداتی که ذکر کردیم چندان مهم نیستند جون Enverge‌ اساسا یک خودروی مفهومیست که برای نمایش فناوری های مورد استفاده خودرو های آینده در این نمایشگاه حضور یافته و قرار نیست به تولید انبوه برسد.

از طرفی باید به این نکته نیز اعتراف کرد که امسال شاهد رو نمایی تعداد بسیار کمی خودروی مفهومی بودیم و همین مورد اهمیت Enverge را بیشتر می کند.

صفحه نمایش بزرگ این خودرو موردی است که واقعا دوست داریم در محصولات آینده مشاهده کنیم ضمن اینکه Enverge به امکانات جالب دیگری همانند چراغ های اصلی جدا شونده و سیستم واقعیت مجازی یکپارچه شده در آینه های جانبی مجهز است و در هنگام تاریکی به راننده کمک می کند تا دید بهتری نسبت به اطراف خودرو داشته باشد.

اینکه دقیقا چنین خودرویی تولید شود بسیار بعید است اما شرکت گک را نیز نباید دست کم گرفت. گک در سال ۱۹۹۷ تاسیس شد و سال گذشته موفق به فروش ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو در بازار چین شد که رقم بسیار بالایی است.

همچنین نباید انتظار داشت که فناوری های معرفی شده در Enverge در خودروی ۲۰۱۹ گک که به بازار آمریکا خواهد آمد مورد استفاده قرار گیرند اما ممکن است برخی شباهت هایی بین این دو خودرو وجود داشته باشد. در ادامه می توانید گالری تصاویر این خودرو را مشاهده کنید.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟