دیجیاتو خبرنگار استخدام می‌کند

خداحافظی با آقای صدا؛ موتورسیکلت برقی هارلی دیویدسون به بازار می آید

اولین محصول الکتریکی که کمپانی موتورسیکلت سازی هارلی دیویدسن معرفی کرد یک کانسپت الکتریکی به نام لایووایر بود. هرچند که کانسپت معرفی شده در سال 2014 تنها به مرحله ساخت و تست نمونه اولیه رسید اما در نهایت در حد یک ایده باقی مانده و هرگز به تولید انبوه نرسید.

حالا به نظر می رسد که کمپانی سازنده در حال تلاش است تا با ایجاد تغییرات مثبت و اضافه کردن ویژگی ها و مشخصات واقعی تر  این محصول را راهی بازار کرده و بدست مصرف کننده برساند.

به گفته مدیرعامل این کمپانی، متیو لاویچ این موتور سیکلت الکتریکی تا نهایتا دو سال دیگر راهی جاده ها خواهد شد. این مدیر ارشد در یک کنفرانس خبری عنوان کرده است که ما معتقدیم بازار محصولات الکتریکی در حال رسیدن به یک بلوغ نسبی بوده و همین موضوع می تواند یک هیجان فوق العاده و شک مثبت را برای محصولات ما چه در حوزه موتورسیکلت های سنتی و چه در حوزه محصولات غیرسنتی به همراه داشته باشد.

لاویچ در ادامه توضیح داده است که بدون اغراق لایووایر یک موتورسیکلت الکریکی فوق العاده هیجان انگیز و نشاط آور بوده و 1200 نفری که در سراسر دنیا نمونه های اولیه این وسیله نقلیه را تست کرده اند، همگی به اتفاق بر روی این موضوع تاکید داشته اند.

مدیرعامل هارلی دیویدسن عنوان کرده است که ما در حال حاضر تمرکز خود را بر روی توسعه این کانسپت الکتریکی و آماده سازی آن قرار داده و قصد داریم که این موتورسیکلت متفاوت را تا 18 ماه دیگر به دست مشتری برسانیم.

بازار موتورسیکلت ها در چندسال گذشته با مشکلات زیادی دسته پنجه نرم کرده و بسیاری از تولید کنندگان آن ها را با چالش های دشوار و متنوعی روبرو کرده است.

به نظر می رسد که این وضعیت تا چند سال آینده نیز ادامه پیدا خواهد کرد. بحران های مالی به وجود آمده بازار موتورسیکلت ها را نیز درست شبیه به مابقی بازارهای صنعت خودروسازی با کاهش قابل توجه تقاضا روبرو کرده است.

در طی گزارش هایی که عملکرد مالی کمپانی هارلی دیویدسون را نشان می دهد مشخص شده است که وضعیت فروش موتورسیکلت ها و وسایل نقلیه دوچرخه به خصوص در ایالات متحده رو به بهبود بوده اما همچنان فروش این وسایل نسبت به زمان اوج یعنی سال 2016 (1.6 میلیون دستگاه در سال) کاهش قابل توجهی دارد.

با توجه به این شرایط مدیران صنعت موتورسازی به شدت در حال تلاش اند تا موتورسواران جدیدی را جذب کرده و به تعداد علاقه مندان موتورسیکلت ها بیافزایند.

ناگفته نماند کمپانی های فعالی مثل هوندا، دوکاتی و حتی خود هارلی نیز برای جذب حداکثری مشتری فعالیت های قابل توجهی انجام داده و می دهند.

با در نظر گرفتن مدل های مختلفی از محصولات سایز کوچک که بیش از پیش در حال محبوب تر شدن بوده و از امنیت بیشتری نیز برخوردار اند، اهمیت فوق العاده جذب مشتری و علاقه مند به دنیای موتورسیکلت ها مشخص می شود.

جذب مشتری جوان حتی برای هارلی نیز که از کمپانی های به نام صنعت موتورسیکلت سازی بوده و محصولات آن ها سال ها لقب پادشاه جاده ها را از آن خود کرده اند اهمیت بالایی داشته و یک چالش محسوب می شود.

هرچند مشتری های قدیمی و سن بالا توان مالی خوبی داشته و می توانند یک خریدار بالقوه برای محصولات گران قیمت این کمپانی محسوب شوند اما واقعیت این است که استمرار محبوبیت و موفقیت یک سازنده در گرو کسب توجه خریداران جوان است.

موتورسیکلت های الکتریکی یک آینده درخشان را نوید می دهند. این وسایل نقلیه علاوه بر اینکه سرعت و شتاب فوق العاده و عدم آلودگی هوا را تضمین می کنند می توانند توجه خریداران جوان را به سمت خود جلب کرده و افرادی را که تمایلی به استفاده از موتورهای قدیمی پر سروصدا ندارند به یک مشتری دست به نقد تبدیل کنند.

گزارش های بدست آمده از هارلی دیویدسون نشان می دهد که وضعیت مالی این کمپانی چندان خوب نبوده و در طی 12 ماه گذشته سهام این شرکت با کاهش 12 درصدی روبرو شده است.

هرچند که هیچ چیزی به طور قطع قابل پیش بینی نیست اما انتظار می رود که معرفی یک موتورسیکلت الکتریکی با کارایی بالا و جذابیت فوق العاده بتواند این کمپانی را دوباره به نقطه اوج برساند.

باتوجه به سیاست های جدیدی که هارلی اتخاذ کرده به نظر می رسد که مدیریت این کمپانی موتورسیکلت سازی توانسته است به درستی چالش ها و موقعیت های جدید وسایل نقلیه را درک کنند.

پیش از این کمپانی های خودروسازی بنامی مثل تسلا و حتی جنرال موتور نیز موفق شده اند با حرکت به سمت الکتریکی سازی وسایل نقلیه و استفاده از قوای محرکه الکتریکی در آن ها جایگاه خود را در این صنعت محکم کنند. این کمپانی ها ثابت کرده اند که درک درست شرایط و اتخاذ تصمیم ها و سیاست های بجا می تواند علاوه بر تولید محصولات با کیفیت و محبوب، سود خوبی را نیز از آن ها کند.

در انتها سوالی که مطرح می شود این است که آیا بازه زمانی حدودا 2 ساله که کمپانی هارلی برای ارائه مدل نهایی کانسپت الکتریکی لایووایر تعیین کرده واقعی و براساس پیشرفت های فعلی گروه توسعه دهنده این موتورسیکلت الکتریکی بوده و یا وعده توخالی است که تنها زمان بیشتری را از آن مدیران این کمپانی می کند؟

مطالب مرتبط

معرفی سیستم تماس اورژانسی موتور سیکلت؛ نوآوری ب ام و برای تسریع روند امداد رسانی

سیستم تماس فوری به مراکز اورژانس و امداد رسانی سال هاست که بر روی برخی خودروها عرضه می شوند، مانند کادیلاک که از طریق سیستم موسوم به on star می تواند پس از وقوع تصادف، به شکل خودکار نیرو های امدادی را به محل حادثه هدایت کند.حالا ب ام و قصد دارد پس از حدود... ادامه مطلب

انقلاب برقی یاماها؛ تحول سبز از دوچرخه تا موتورسیکلت تریل

با نزدیک شدن به زمان برگزاری نمایشگاه خودروی توکیو، شرکت های ژاپنی در تکاپو معرفی و عرضه محصولات جدید و چشمگیر خود هستند. حال شرکت با سابقه یاماها از محصولات کاملا جدید تمام برقی خود تقریبا در تمامی کلاس ها پرده برداری کرده است و قصد دارد در این نمایشگاه این محصولات را در معرض... ادامه مطلب

اول اردیبهشت؛ زمان اجباری شدن معاینه فنی موتورسیکلت ها

معاینه فنی برای وسایل نقلیه گازسوز و موتورسیکلت ها از اول اردیبهشت ماه اجباری خواهد شد. این خبر جدیدی است که از سوی مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به رسانه ها ابلاغ شد و البته این قانونی است که باید سالیانی پیش اعلام و اجباری... ادامه مطلب

هیبریدی و دو چرخ متحرک؛ ویژگی های خارق العاده موتورسیکلت R1200GS ب ام و

شرکت بی ام و آلمان مدل R1200GS خود را با یک موتور برقی با حداکثر قدرت 45 اسب بخار در محو جلو همراه کرده است که مجموع قدرت موتور بنزینی و برقی را به رقم شگفت انگیز 170 اسب بخار می رساند.این موتور از نوع Hub motor است که دقیقا در مرکز چرخ جلویی قرار... ادامه مطلب

سنت شکنی دوکاتی؛ پینگال V4 با211 اسب بخار به میدان آمد

تمام اتفاقات هیجان انگیز دنیای وسایل نقلیه، تنها به خودرو مربوط نمی شود و وسایل نقلیه دوچرخ نیز جذابیت های خاص خود را دارند.یکی از اتفاقات هیجان انگیزی تازه در دنیای موتورسیکلت های سنگین، معرفی سوپربایک جدید دوکاتی موسوم به V4 است که اولین موتورسیکلت تولید انبوه این شرکت با 4 سیلندر محسوب می شود.دوکاتی... ادامه مطلب

اولین اطلاعات از دوچرخه برقی هارلی دیویدسون؛ انقلاب سبز در قلب سرزمین یانکی ها

هارلی دیویدسون با رونمایی از اولین موتورسیکلت برقی خود یعنی LiveWire توجهات بسیار زیادی را به سمت خود جلب کرده است. اما این تنها شروع کار است و این شرکت که نام آن با ظاهر خاص و قوای محرکه عجین شده قرار است وارد دنیای ساخت دوچرخه برقی نیز شود.هارلی دیویدسون عکس های جدیدی از... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x