خرید بنزین فقط به صورت نقدی؛  اعتراض جایگاه داران علیه سیستم بانکی

خرید بنزین فقط به صورت نقدی؛ اعتراض جایگاه داران علیه سیستم بانکی

براساس اخبار منتشر شده به نظر می رسد که روند اجرایی دولت الکترونیک و شبکه بانکی کشور، مسیری معکوس را طی می کند و به دلیل بروز تاخیر در واریز وجوه دریافتی به حساب های شخصی مشکلاتی در روند استفاده از کارت های پول پدید آمده است.

علیرغم فعالیت مناسب دستگاه های کارت خوان در جایگاه های پمپ بنزین، به نظر می رسد که در پی وقوع برخی ناهماهنگی ها، مشتریان از این امکان نیز محروم خواهند شد.

بیژن حاج محمد رضا، رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت کشور به تازگی اعلام کرده است که به دلیل بروز تاخیر چند روزه در پرداخت پول بنزین توسط سیستم بانکی، جایگاه داران دستگاه های کارت خوان در پمپ بنزین ها را از فعالیت خارج کرده اند.

پمپ بنزین

ایشان همچنین تاکید کرده اند که مذاکره با بانک مرکزی در جهت رفع این مشکل فایده چندانی نداشته است و حالا جایگاه داران سوخت کشور ۳۸۰۰ تا ۴۰۰۰ میلیارد تومان از سیستم بانکی کشور طلبکار هستند.

در بخش دیگری از صحبت های ایشان به گم شدن مبالغی از وجه دریافتی توسط جایگاه داران در سیستم بانکی کشور اشاره شده است «رئیس جایگاه‌داران سوخت با بیان اینکه در این بین برخی مواقع مبالغی گم می‌شود، گفت: بانک‌ها از این موضوع سوءاستفاده می کنند. این اتفاق در حالی رخ می دهد که جایگاهداران باید هزینه خرید بنزین را به صورت نقد به شرکت ملی نفت پرداخت کنند.»

قیمت بنزین

با این اوصاف به نظر می رسد که طی چند هفته آینده باید شاهد چالش های تازه ای بین جایگاه های پمپ بنزین، شرکت نفت و بانک مرکزی باشیم و از آنجا که بسیاری از جایگاه های سوخت کشورمان دارای مالکیت خصوصی هستند، این احتمال وجود دارد که ابلاغ دستورات سازمانی نیز چندان در زمینه حل و فصل این موضوع موثر نباشد.

از این رو به نظر می رسدکه بهترین توصیه این است که در زمان مراجعه به جایگاه های سوخت رسانی، از وجود پول نقد به میزان کافی مطمئن شوید، چرا که هیچ بعید نیست که در شرایط اضطراری بدون بنزین و پول نقدر در میان راه گرفتار شوید.

نظرات ۲۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato