کاهش 6.3 درصدی عرضه موبایل در 2017؛ اپل رتبه اول سه ماهه پایانی را از سامسونگ ربود

کاهش 6.3 درصدی عرضه موبایل در 2017؛ اپل رتبه اول سه ماهه پایانی را از سامسونگ ربود

دیروز در دیجیاتو خواندید که اپل موفق شده در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ با فروش ۷۷.۳ میلیون دستگاه آیفون، سامسونگ را با فروش ۷۴.۴ میلیون واحد پشت سر بگذارد. ولی بر اساس گزارش ها میزان کلی عرضه تلفن های هوشمند در دنیا با کاهش روبرو شده است.

در این دوره سه ماهه سازندگان موبایل ها تعداد ۴۰۳.۵ میلیون دستگاه را روانه بازار کرده اند که نسبت به ۴۳۰.۵ میلیون دلار مدت مشابه سال ۲۰۱۶ کاهشی ۶.۳ درصدی را شاهد بوده است.

در عین حال از بین ۵ کمپانی برتر در جدول عرضه کنندگان موبایل در سه ماهه انتهایی سال ۲۰۱۷ که شامل اپل، سامسونگ، هواوی، شیائومی و اوپو بوده اند، تنها شیائومی موفق شده تعداد موبایل های بیشتری را نسبت به دوره مشابه سال ۲۰۱۶ روانه بازار کند.

گزارش موسسه تحلیلگر بازار IDC از تعداد موبایل های عرضه شده به بازار و سهم هر کمپانی در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷

البته در نهایت اصلی ترین عرضه کنندگان تلفن های هوشمند که رقابت تنگاتنگی با هم دارند، اپل و سامسونگ هستند که با اختلاف بسیار زیادی، در صدر جدول قرار گرفته اند. همان طور که در جدول نیز مشخص است، اپل موفق شده سهم خود در بازار تلفن های هوشمند را نسبت به دوره مشابه سال ۲۰۱۶ را به میزان یک درصد بهبود دهد. سهم سامسونگ نیز بهبودی ۰.۴ درصدی را شاهد بوده است.

ولی سهم هواوی افتی ۰.۳ درصدی را تجربه کرده و در مقابل سهم شیائومی رشد ۳.۷ درصدی را تجربه کرده. کمپانی چینی اوپو نیز افت سهم ۰.۵ درصدی را شاهد بوده است.

گزارش موسسه تحلیلگر بازار IDC از تعداد موبایل های عرضه شده به بازار و سهم هر کمپانی در سال ۲۰۱۷

ولی در زمینه میزان عرضه تلفن های هوشنمند در کل سال ۲۰۱۷، این سامسونگ بوده که رتبه اول را از آن خود کرده و توانسته ۲۱.۶ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص دهد. پس از آن اپل با ۱۴.۷ درصد از سهم بازار قرار دارد.

در عین حال شرکت های هوآوی، اوپو و شیائومی توانسته اند سهم سالانه خود نسبت به سال ۲۰۱۶ را بهبود دهند. به نظر می رسد این مسئله به لطف عرضه موبایل های اقتصادی این کمپانی ها محقق شده باشد.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato