همه چیز درباره آیفون 13
چیپست های سری 600 اسنپدراگون از این پس با فرآیند 10 نانومتری تولید می شوند

چیپست های سری 600 اسنپدراگون از این پس با فرآیند 10 نانومتری تولید می شوند

چیپست پرچمدار بعدی کوالکام، اسنپدراگون ۸۵۵ قرار است با استفاده از فرآیند ۷ نانومتری ساخته شود؛ بنابراین ظاهراً وقت آن رسیده تا چیپست های میان رده این کمپانی هم از تازه ترین تکنولوژی ها بهره مند شوند. به گفته یکی از منابع نزدیک به کوالکام، چیپست های سری ۶۰۰ اسنپدراگون از این پس با فرآیند ۱۰ نانومتری تولید می شوند و انتظار می رود این چیپست های جدید طی نیمه دوم سال جاری میلادی از راه برسند.

تا پیش از این، بسیاری از پردازنده های اسنپدراگون ۶۰۰ با استفاده از فرآیند ۲۸ نانومتری تولید می شدند و قدرتمندترین عضو فعلی این خانواده، یعنی اسنپدراگون ۶۶۰ از فرآیند ۱۴ نانومتری بهره مند بود.

تصمیم تازه کوالکام به طور یقین به بهبود چشمگیر پرفورمنس و بهینه سازی هرچه بیشتر مصرف انرژی در چیپست ها منجر خواهد شد. ناگفته نماند که چیپست معرفی نشده اسنپدراگون ۶۷۰ یکی از نخستین قطعاتی است که به صورت ۱۰ نانومتری تولید می شود و بنابر شایعات، به جای معماری رایج ۴+۴ در چیپست های هشت هسته ای، از معماری ۶+۲ بهره مند خواهد بود.

بنابر شایعات، این چیپست قرار بود در کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۸ به صورت رسمی معرفی شود، اما کوالکام در عوض به رونمایی از سری جدید اسنپدراگون ۷۰۰ پرداخت. این کمپانی هنوز صحبتی درباره چگونگی تولید چیپست های سری ۷۰۰ به میان نیاورده اما به احتمال فراوان، این پردازنده ها هم با فرآیند ۱۰ نانومتری ساخته می شوند.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato