ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ماونت L
تکنولوژی

اتحاد پاناسونیک، لایکا و سیگما برای توسعه دوربین و لنزهای مبتنی بر ماونت L

پاناسونیک، لایکا و سیگما از همکاری در زمینه ماونت لنز مشترک (نوع اتصال لنز ویژه دوربین های با قابلیت تعویض لنز) خبر داده اند که با دوربین های با حسگرهای فول فریم و نیز APS-C از نوع ...

علی باقرزاده
نوشته شده توسط علی باقرزاده | ۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۶:۳۰

پاناسونیک، لایکا و سیگما از همکاری در زمینه ماونت لنز مشترک (نوع اتصال لنز ویژه دوربین های با قابلیت تعویض لنز) خبر داده اند که با دوربین های با حسگرهای فول فریم و نیز APS-C از نوع بدون آینه سازگار است.

همکاری این 3 شرکت موجب می شود در آینده به نحو بهتری با سایر سازنده های لنزها و نیز دوربین های حرفه ای با قابلیت تعویض لنز از جمله سونی، کانن و نیکون رقابت کنند. این شرکت ها از سیستم اتصال L متعلق به لایکا پشتیبانی می کنند که اولین بار در سال 2014 برای دوربین های سری TL و نیز دوربین های فول فریم بدون آینه سری SL معرفی شد.

ماونت Lدوربین ها و لنزهای لایکا قیمت بسیار بالایی دارند اما اتحاد پاناسونیک و سیگما با این شرکت نوید عرضه محصولات ارزان قیمت تر مبتنی بر این ماونت را می دهد. علاوه بر این در آینده کاربرانی که محصولاتی از یکی از این 3 شرکت را در اختیار دارند می توانند از دوربین ها یا لنزهای سازگار بهره برده و بین این 3 برند انتخاب کنند.

پاناسونیک اعلام کرده ماونت L می تواند به این شرکت در تولید دوربین های با حسگرهای بزرگتر یاری رساند. از سوی دیگر سیگما اعلام کرده که بر اساس این نوع اتصال می تواند لنزهای جدیدی را تولید کند.

انتظار می رود پاناسونیک و سیگما دروبین ها و لنزهای مبتی بر این اتصال را به زودی معرفی نمایند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی