هیولا یک‌ ساله شد؛ از سهم ۶۰ درصدی بازی‌های ماجرایی تا قیمت منصفانه عناوین خارجی

هیولا یک‌ ساله شد؛ از سهم ۶۰ درصدی بازی‌های ماجرایی تا قیمت منصفانه عناوین خارجی

یک سال از آغاز کار هیولا به عنوان اولین درگاه قانونی عرضه بازی‌های دیجیتال در داخل کشور می‌گذرد به همین مناسبت، آمار تازه‌ای از عملکرد این پلتفرم طی سالی که گذشت منتشر شده است.

طبق حرف‌های کسرا تهرانی، مدیر توسعه تجاری هیولا، در حال حاضر ۸۰ درصد بازی‌های هیولا ایرانی و ۲۰ درصد بازی‌ها خارجی هستند که در میان آن‌ها سبک‌های مختلفی همچون اکشن، ماجراجویی،‌ تیراندازی، معمایی، اشاره کلیک، ورزشی، نقش‌آفرینی، پلتفرمر و استراتژی به چشم می‌خورد. در این میان عناوین سبک ماجرایی با ۶۰ درصد سهم، حضور پررنگ‌تری نسبت به سایر سبک‌ها در هیولا دارند.

هیولا

امیرحسین فصیحی به عنوان مدیرعامل مجموعه فن افزار می‌گوید هدف اصلی از تاسیس این فروشگاه، فراهم کردن بستری برای عرضه آسان‌تر بازی‌های ایرانی و رفع دغدغه اصلی بازی‌سازان پی سی در داخل کشور یعنی پیدا کردن ناشر بوده است.

یکی دیگر از تلاش‌های هیولا در اولین سال تولد خود، عرضه عناوین خارجی با قیمت منصفانه برای بازار داخلی بوده است. برای مثال عنوان موفق This War of Mine در حال حاضر روی مارکت‌های بین المللی مانند استیم معادل ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارد اما کاربران ایرانی می‌توانند این بازی را به صورت قانونی و با زیرنویس فارسی تنها با ۱۹ هزار تومان از هیولا خریداری کنند. انتظار می‌رود طی ماه‌های آتی، شاهد انتشار عناوین شناخته شده‌تری روی این پلتفرم خرید قانونی بازی‌های پی سی باشیم.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato