فراری F8 Tributo با عملکردی رعد آسا معرفی شد؛ جانشینی شایسته برای 488 GTB

فراری F8 Tributo با عملکردی رعد آسا معرفی شد؛ جانشینی شایسته برای 488 GTB

کمپانی ایتالیایی فراری در نظر دارد چند روز دیگر از یک خودروی هیجان انگیز جدید در نمایشگاه خودروی ژنو رسما پرده برداری کند. این خودرو F8 Tributo نام داشته و جانشین ۴۸۸ GTB محسوب می شود.

ferrari-f8-tributo (1)

تصاویر رسمی منتشر شده نشان می دهند فراری F8 Tributo شباهت های ظاهری زیادی با ۴۸۸ GTB و دیگر محصولات مزین به نشان اسب رقصان دارد. نیروبخش این اتومبیل اسپرت، همان موتور ۳.۹ لیتری V8 معروف مارانلویی ها است که پیش از این در چند مدل از جمله ۴۸۸ پیستا به کار گرفته شده؛ این موتور توانایی تولید ۷۲۰ اسب بخار قدرت و ۷۷۰ نیوتن متر گشتاور را دارا بوده و ضمن کسب جوایز متعدد، قوی ترین نمونه V8 ساخته شده توسط فراری تا به این تاریخ محسوب می شود. در مقایسه با ۴۸۸ GTB، قدرت و گشتاور فراری F8 Tributo به ترتیب ۵۰ و ۱۰ واحد بیشتر است.

ferrari-f8-tributo (3)

با چنین مشخصات فنی خیره کننده ای، جدیدترین محصول فراری برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت، تنها به ۲.۹ ثانیه زمان نیاز دارد. در صورت تداوم شتابگیری پس از ۷.۸ ثانیه سرعت این خودرو به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت رسیده و در نهایت بر روی ۳۴۰ کیلومتر در ساعت قفل خواهد شد. بد نیست اشاره کنیم شتاب صفر تا صد F8 Tributo برابر با ۰.۱ ثانیه، صفر تا ۲۰۰ برابر با ۰.۵ ثانیه و حداکثر سرعت آن نیز برابر با ۱۰ کیلومتر در ساعت در مقایسه با ۴۸۸ GTB بهبود پیدا کرده و با ۴۸۸ پیستا تقریبا هم تراز است.

ferrari-f8-tributo (2)

در کنار موتور قدرتمند، کاهش وزن ۴۰ کیلوگرمی F8 Tributo هم در دستیابی به چنین آمار و ارقام درخشانی موثر بوده است. این خودرو در صورت سفارش تمام آپشن ها ۱۳۳۰ کیلوگرم وزن پیدا می کند.

بهبودهای ایرودینامیک به اندازه ۱۰ درصد، برتری دیگر F8 Tributo نسبت به ۴۸۸ GTB به شمار می رود. بدنه بازطراحی شده این اسب سرکش نه تنها یکپارچه تر بوده، بلکه راه را برای پایه گذاری یک زبان طراحی جدید هموار کرده است. همچنین با کمی دقت در بدنه F8 Tributo می توان ادای احترام مارانلویی ها به مدل کلاسیک ۳۰۸ GTB و F40 را نیز متوجه شد.

ferrari-f8-tributo (4)

با معرفی F8 Tributo، به نظر می رسد فراری در بازنگری برخی از المان های داخل کابین نیز بازنگری کرده که از جمله آنها می توان به شکل جدید فرمان، طرحی متفاوت برای دریچه های گرد مربوط به سیستم تهویه مطبوع، دکمه های کنترلی متفاوت، رودری ها و نمایشگر لمسی هفت اینچی موجود مقابل صندلی سرنشین کناری اشاره کرد.

ferrari-f8-tributo (5)

درباره قیمت و زمان عرضه فراری F8 Tributo فعلا حرفی به میان نیامده است. جزئیاتی از این دست احتمالا در روزهای آتی و حین معرفی این خودرو در نمایشگاه ژنو در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت. پنجم مارس (۱۴ اسفند) روزی است که فراری F8 Tributo برای خبرنگاران و اصحاب رسانه رونمایی خواهد شد.

 

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato