ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

واقعیت افزوده
موبایل

گوگل مپس با واقعیت افزوده به گوشی های پیکسل می آید

بعد از اولین نمایش سیستم «راهیابی با واقعیت افزوده»، بالاخره گوگل قرار است استفاده از آن را در Maps شروع کند. از همین امروز دارندگان گوشی های پیکسل می توانند این قابلیت را در اختیار ...

زینب عابدی راد
نوشته شده توسط زینب عابدی راد | ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۳

بعد از اولین نمایش سیستم «راهیابی با واقعیت افزوده»، بالاخره گوگل قرار است استفاده از آن را در Maps شروع کند. از همین امروز دارندگان گوشی های پیکسل می توانند این قابلیت را در اختیار داشته باشند. البته به گفته گوگل این یک پیش نمایش است و هنوز مشخص نیست که چه زمانی برای سایر گوشی ها در دسترس خواهد بود.

قابلیت واقعیت افزوده مثل گوگل مپس عادی عمل می کند، یعنی از GPS برای نشان دادن موقعیت کاربر بهره می گیرد. اما به جای اینکه کاربر را مجبور به دنبال کردن یک نقطه آبی کوچک روی یک خیابان مجازی کند، او را قادر خواهد ساخت از طریق دوربین خیابان پیش رو را دیده و پیکان های واقعیت افزوده نیز مسیر را به او نشان خواهند داد. همچنین یک شمارنده مسافت هم به کاربر نشان داده می شود تا او را از پیچ بعدی آگاه کرده و بنابراین استفاده از این قابلیت می تواند خیابان گردی را به ویژه در مناطق ناآشنا بسیار آسان کند.

تست هایی که پیشتر روی گوگل مپس با قابلیت واقعیت افزوده انجام شده بود نشان داد که گوگل نمی خواهد کاربران در تمام مسیر به صفحه گوشی زل بزنند، تا جایی که حتی با کم کردن نور صفحه نمایش به آن ها اخطار می داد که جلوی پایشان را نگاه کرده و از وضعیت خیابان اطرافشان غافل نشوند. این مساله در واقع علاوه بر حفظ امنیت کاربران در مقابل خطرات محیطی اطرافشان، باعث کنترل مصرف باتری و دیتای گوشی نیز می شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی