جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

به جای اتلاف وقت در ترافیک، چقدر می توان درآمد کسب کرد؟

این روزها معضل ترافیک در همه شهرهای بزرگ جهان به دغدغه مردم و مقامات تبدیل شده و سیاست‌های جدیدی برای حل این مشکل در دستور کار مسئولان قرار گرفته است. برنامه‌ریزان شهری و سیاست‌گذاران سرتاسر جهان در حال بررسی راه‌هایی هستند که بتوانند به وسیله آنها در شهرها از اتلاف وقت و انرژی شهروندان بکاهند و در عوض زندگی آسوده‌تر و سالم‌تری را برای آنها به ارمغان بیاورند تا جامعه سالم‌تری داشته باشند.
تحقیقاتی جدید با در نظر گرفتن متوسط میانگین افراد شاغل در کشورهای مختلف، به این موضوع پرداخته است که به جای زمانی که در ترافیک صرف می شود، چقدر می توان درآمد کسب کرد.

برای اکثریت کارگران رفت و آمدهای روزانه به کار و همچنین بازگشت به خانه می تواند بخش مهمی از زندگی روزمره باشد و این موضوع می تواند تبدیل به یکی از بدترین قسمت روز برای افراد شاغل به ویژه کارگران باشد.
ترافیک مسئله‌ای است که نه تنها در تهران که در شهرهای بزرگ دنیا هم هنوز وجود دارد. با این وجود ابرشهرها برنامه‌های متفاوتی برای کاهش ترافیک انجام می‌دهند؛ برنامه‌هایی که در برخی شهرها تاثیرگذار هم بوده است.
روشن است که صرف کردن زمان در ترافیک بسیار گران تمام می شود، در همین خصوص تیم Sky Blue Credit اخیرا تعداد افرادی را که حداقل دستمزد 7.25 دلاری در روز دریافت می کنند، مورد بررسی قرار داده است و به این نتیجه رسید که برای هر سال صرف کردن زمان در ترافیک، می توان سالیانه حدود 1068 دلار درآمد کسب کرد که در ترافیک از دست رفته است.
همانطور که انتظار می رفت، ایالات متحده آمریکا طولانی ترین رفت و آمدها را در نزدیکی شهرهای اصلی خود دارد و در بسیاری موارد افراد ساکن شهرهای بزرگ ایالات نیویورک به طور میانگین سالیانه حدود 11.9 روز از عمر خود را در ترافیک از دست می دهند و ساکنان شهرهای بزرگ ایالت مریلند به طور میانگین حدود 11.8 روز از عمر خود را به طور سالیانه در ترافیک صرف می کنند و این میزان برای ایالت نیوجرسی به 11.4 روز خواهد رسید.
فرض بر این است که یک نفر حداقل دستمزد را در ایالت های ذکر شده آمریکا دریافت کند. این موضوع بدان معنا خواهد بود که افراد ساکن نیویورک به طور سالیانه فرصت بدست آوردن درآمد 2073 دلاری را از دست می دهند و افراد ساکن در ایالت مریلند وقت خود را برای درآمد 2054 دلاری در سال از دست می دهند. ساکنان ایالت نیوجرسی نیز با تلف کردن وقت خود در ترافیک، فرصت بدست آوردن درآمد 1979 دلاری طی یکسال را از دست خواهند داد.

اتلاف وقت

علاوه بر این، فرصت از دست رفته برای دیگر ایالات های آمریکا که دارای کمترین زمان تلف شده در ترافیک هستند نیز محاسبه شده است. به عنوان مثال مردمان ایالت داکوتای جنوبی به طور میانگین حدود 6.1 روز کاری خود را در ترافیک از دست می دهند و منجر به از دست رفتن درآمد 1068 دلاری می شود. بعد از آن مردمان داکوتای شمالی هستند که اتلاف وقت آنان در ترافیک به 6.2 روز و درآمد از دست رفته آنان به 1074 دلار می رسد. در ادامه هم می رسیم به ایالت مونتانا که در کنار 6.4 روز زمان از دست رفته، هزینه 1118 دلاری برآورد شده است.
توسعه پرشتاب و نامتوازن شهرهای بزرگ در ایران نیز با واردات و مونتاژ خودرو همراه شد و این تحول ها برای شهری مانند تهران ترافیک با حجم بالا را به همراه داشت. اکنون مساله ترافیک در پایتخت به معضلی چند وجهی تبدیل شده است که آثاری همچون ایجاد اختلال های روانی، اتلاف وقت افزایش مصرف سوخت،‌ آلودگی های محیطی و افزایش تصادف ها را به دنبال دارد.

برچسب ها

مطالب مرتبط

وقتی متخلفان جریمه نمی شوند؛ ابهام در مورد شیوه اجرای طرح ترافیک ۹۷

طرح جدید ترافیک با بحث و جدل بسیار اجرایی شد اما چنان که از قبل پیش‌بینی شده بود اجرای این طرح کار آسانی نیست و نیاز به تجهیزات و زیرساخت‌هایی دارد که تاکنون فراهم نشده است؛ یعنی همان دوربین‌های ورودی و خروجی محدوده که حکم مهم‌ترین رکن اجرایی شدن طرح را دارند.  چندى پيش معاون... ادامه مطلب

هزینه ورود به طرح ترافیک جدید تهران مشخص شد؛ از ممنوعیت فعالیت تاکسی های آنلاین تا افزایش گرایش به موتورسیکلت

طرح های شهرداری برای اخذ عوارض از معابر و ایجاد درآمد پایدار برای این نهاد در نهایت به تغییر مشخصات طرح ترافیک در سال 97 منجر شد ولی حالا اجرای همین طرح پیشنهادی حواشی متفاوت و چند وجهی مختلفی را به وجود آورده و باعث نگرانی شهروندان شده است.تهران حدود 100هزار راننده تاکسی دارد که... ادامه مطلب

هزینه پنهان ترافیک در شهرهای بزرگ جهان چقدر است؟

برای بسیاری از مردم رفت و آمد به سر کار بخشی جدا نشدنی از اتفاقات زندگی روزمره است. در شهرهای کوچک که معمولا خبری از ترافیک در آنها نیست، این مساله وقت زیادی نگرفته و افراد می توانند در زمانی کوتاه به محل کار یا خانه خود برسند.اما در شهرهای بزرگ به دلیل وجود ترافیک... ادامه مطلب

کمین ممنوع؛ برخورد پلیس با گشت‌ های راهور مخفی

ماموران پلیس راه باید در جایی بایستند که امکان رویت ‌شان از سوی رانندگان وجود داشته باشد. فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره گشت‌ های راهوری که در کمین متوقف می‌ شوند تا خودرو‌های در حال تردد را نظارت کنند، گفت: ایستادن خودرو‌ها در کمین ممنوع است و با آن‌ ها برخورد قاطع خواهد شد.فرمانده انتظامی... ادامه مطلب

ایران در جایگاه نخست اتلاف وقت شهروندان در ترافیک

امروزه با گسترش شهرنشینی و رشد روز افزون وسایل نقلیه در سطح خیابان ها و جاده ها، مساله ترافیک به معضلی بزرگ در کلان شهرها تبدیل شده و رفت و آمدهای روزمره گاه نیازمند چندین ساعت زمان است که این موضوع هم در نهایت باعث از دست رفتن وقت ارزشمند شهروندان می شود.به تازگی موسسه... ادامه مطلب

تغییر طرح زوج و فرد تابستان 98

با توجه به اینکه زندگی در کلان شهر ها به دلیل تردد بیش از انتظار وسایل نقلیه موتوری، با خطراتی مواجه شده است، از این رو، نهاد های ذیربط در پی آن هستند تا بتوانند از شدت خسارات بکاهند و زندگی سالم تر و آسوده تری برای شهروندان، تدارک ببینند.از آن جا که میزان آلاینده... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x