به جای اتلاف وقت در ترافیک، چقدر می توان درآمد کسب کرد؟

این روزها معضل ترافیک در همه شهرهای بزرگ جهان به دغدغه مردم و مقامات تبدیل شده و سیاست‌های جدیدی برای حل این مشکل در دستور کار مسئولان قرار گرفته است. برنامه‌ریزان شهری و سیاست‌گذاران سرتاسر جهان در حال بررسی راه‌هایی هستند که بتوانند به وسیله آنها در شهرها از اتلاف وقت و انرژی شهروندان بکاهند و در عوض زندگی آسوده‌تر و سالم‌تری را برای آنها به ارمغان بیاورند تا جامعه سالم‌تری داشته باشند.
تحقیقاتی جدید با در نظر گرفتن متوسط میانگین افراد شاغل در کشورهای مختلف، به این موضوع پرداخته است که به جای زمانی که در ترافیک صرف می شود، چقدر می توان درآمد کسب کرد.

برای اکثریت کارگران رفت و آمدهای روزانه به کار و همچنین بازگشت به خانه می تواند بخش مهمی از زندگی روزمره باشد و این موضوع می تواند تبدیل به یکی از بدترین قسمت روز برای افراد شاغل به ویژه کارگران باشد.
ترافیک مسئله‌ای است که نه تنها در تهران که در شهرهای بزرگ دنیا هم هنوز وجود دارد. با این وجود ابرشهرها برنامه‌های متفاوتی برای کاهش ترافیک انجام می‌دهند؛ برنامه‌هایی که در برخی شهرها تاثیرگذار هم بوده است.
روشن است که صرف کردن زمان در ترافیک بسیار گران تمام می شود، در همین خصوص تیم Sky Blue Credit اخیرا تعداد افرادی را که حداقل دستمزد 7.25 دلاری در روز دریافت می کنند، مورد بررسی قرار داده است و به این نتیجه رسید که برای هر سال صرف کردن زمان در ترافیک، می توان سالیانه حدود 1068 دلار درآمد کسب کرد که در ترافیک از دست رفته است.
همانطور که انتظار می رفت، ایالات متحده آمریکا طولانی ترین رفت و آمدها را در نزدیکی شهرهای اصلی خود دارد و در بسیاری موارد افراد ساکن شهرهای بزرگ ایالات نیویورک به طور میانگین سالیانه حدود 11.9 روز از عمر خود را در ترافیک از دست می دهند و ساکنان شهرهای بزرگ ایالت مریلند به طور میانگین حدود 11.8 روز از عمر خود را به طور سالیانه در ترافیک صرف می کنند و این میزان برای ایالت نیوجرسی به 11.4 روز خواهد رسید.
فرض بر این است که یک نفر حداقل دستمزد را در ایالت های ذکر شده آمریکا دریافت کند. این موضوع بدان معنا خواهد بود که افراد ساکن نیویورک به طور سالیانه فرصت بدست آوردن درآمد 2073 دلاری را از دست می دهند و افراد ساکن در ایالت مریلند وقت خود را برای درآمد 2054 دلاری در سال از دست می دهند. ساکنان ایالت نیوجرسی نیز با تلف کردن وقت خود در ترافیک، فرصت بدست آوردن درآمد 1979 دلاری طی یکسال را از دست خواهند داد.

malltina

اتلاف وقت

علاوه بر این، فرصت از دست رفته برای دیگر ایالات های آمریکا که دارای کمترین زمان تلف شده در ترافیک هستند نیز محاسبه شده است. به عنوان مثال مردمان ایالت داکوتای جنوبی به طور میانگین حدود 6.1 روز کاری خود را در ترافیک از دست می دهند و منجر به از دست رفتن درآمد 1068 دلاری می شود. بعد از آن مردمان داکوتای شمالی هستند که اتلاف وقت آنان در ترافیک به 6.2 روز و درآمد از دست رفته آنان به 1074 دلار می رسد. در ادامه هم می رسیم به ایالت مونتانا که در کنار 6.4 روز زمان از دست رفته، هزینه 1118 دلاری برآورد شده است.
توسعه پرشتاب و نامتوازن شهرهای بزرگ در ایران نیز با واردات و مونتاژ خودرو همراه شد و این تحول ها برای شهری مانند تهران ترافیک با حجم بالا را به همراه داشت. اکنون مساله ترافیک در پایتخت به معضلی چند وجهی تبدیل شده است که آثاری همچون ایجاد اختلال های روانی، اتلاف وقت افزایش مصرف سوخت،‌ آلودگی های محیطی و افزایش تصادف ها را به دنبال دارد.

hamrah-mechanic بلیط هواپیما

مطالب مرتبط

بازگشت طرح ترافیک به تهران از ابتدای شنبه آینده

در پی شیوع ویروس کرونا در ایران، حفظ بهداشت فردی و توصیه برای پرهیز از حضور در امکان عمومی و شلوغ باعث شده تا برخلاف همیشه کارشناسان استفاده از خودروهای شخصی به جای خودروهای حمل و نقل عمومی و مترو را توصیه کنند، حالا مسئولان شهری نیز تصمیم گرفته اند تا در همین راستا ساعات... ادامه مطلب

اخبار آزادراه تهران شمال؛ زمان بهره‌برداری از قطعه دوم اتوبان تهران-شمال مشخص شد

فرماندار ویژه شهرستان کرج به تازگی در مصاحبه با خبرگزاری ها عنوان کرد که آزادراه تهران شمال که امید می رود هرچه سریعتر افتتاح شود، در حدود ۶۵ کیلومتر کاهش مسیر به سمت شمال کشور را با خود به همراه خواهد داشت. این آزادراه به دلیل همجواری در قسمت هایی از مسیر با سد کرج... ادامه مطلب

اخذ عوارض الکترونیکی از تمام آزادراه‌های کشور در سال 99

پرداخت عوارض به شکل سنتی در اتوبان ها، در حال تبدیل شدن به خاطره ای فراموش شده است و با تکنولوژی های جدید مدت هاست که نیازی به توقف و حرکت مجدد برای پرداخت عوارض از بین رفته است، خوشبختانه این رویه در کشورمان نیز سرانجام به مرحله اجرا رسیده و از روزهای پایانی اسفند... ادامه مطلب

جریمه جدید پلیس برای مخدوش‌ کنندگان پلاک خودرو

در پی فراگیر شدن استفاده از دوربین های پلاک خوان در کشور، دستکاری پلاک خودروها توسط رانندگان متخلف نیز افزایش یافته است. به گفته سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی پلس تهران، در پی اجرایی شدن حلقه دوم طرح ترافیک (طرح کنترل آلودگی هوا) حتی شمار افرادی که مرتکب این تخلف می شوند نیز بیشتر شده... ادامه مطلب

روش کلی اجرای طرح کاهش آلودگی (جایگزین طرح زوج و فرد)

بر اساس اطلاعیه تازه شهرداری تهران تغییراتی در ساعت های اجرای طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا (طرح جایگزین زوج و فرد) رخ داده است که به شرح زیر اعلام می شود.«به اطلاع شهروندان محترم می‌رساند؛ از ابتدای آذرماه تا پایان سال جاری، زمان اجرای طرح‌های ترافیکی از ساعت ۱۹ به ساعت ۱۸ تغییر... ادامه مطلب

محدودیت تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران؛ طرحی پر حاشیه و چالش ساز

این روزها معابر تهران با ترافیک سنگین مواجه است و با شروع سال تحصیلی نیز به علت افزایش سفرهای درون شهری و کوتاه شدن روز، این ترافیک سنگین تر می شود. براساس پیش بینی ها ترافیک تهران در نیمه اول مهر ماه همزمان با بازگشایی مدارس  و دانشگاهها تا 30 درصد افزایش پیدا می کند.... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟