به جای اتلاف وقت در ترافیک، چقدر می توان درآمد کسب کرد؟

این روزها معضل ترافیک در همه شهرهای بزرگ جهان به دغدغه مردم و مقامات تبدیل شده و سیاست‌های جدیدی برای حل این مشکل در دستور کار مسئولان قرار گرفته است. برنامه‌ریزان شهری و سیاست‌گذاران سرتاسر جهان در حال بررسی راه‌هایی هستند که بتوانند به وسیله آنها در شهرها از اتلاف وقت و انرژی شهروندان بکاهند و در عوض زندگی آسوده‌تر و سالم‌تری را برای آنها به ارمغان بیاورند تا جامعه سالم‌تری داشته باشند.
تحقیقاتی جدید با در نظر گرفتن متوسط میانگین افراد شاغل در کشورهای مختلف، به این موضوع پرداخته است که به جای زمانی که در ترافیک صرف می شود، چقدر می توان درآمد کسب کرد.

برای اکثریت کارگران رفت و آمدهای روزانه به کار و همچنین بازگشت به خانه می تواند بخش مهمی از زندگی روزمره باشد و این موضوع می تواند تبدیل به یکی از بدترین قسمت روز برای افراد شاغل به ویژه کارگران باشد.
ترافیک مسئله‌ای است که نه تنها در تهران که در شهرهای بزرگ دنیا هم هنوز وجود دارد. با این وجود ابرشهرها برنامه‌های متفاوتی برای کاهش ترافیک انجام می‌دهند؛ برنامه‌هایی که در برخی شهرها تاثیرگذار هم بوده است.
روشن است که صرف کردن زمان در ترافیک بسیار گران تمام می شود، در همین خصوص تیم Sky Blue Credit اخیرا تعداد افرادی را که حداقل دستمزد 7.25 دلاری در روز دریافت می کنند، مورد بررسی قرار داده است و به این نتیجه رسید که برای هر سال صرف کردن زمان در ترافیک، می توان سالیانه حدود 1068 دلار درآمد کسب کرد که در ترافیک از دست رفته است.
همانطور که انتظار می رفت، ایالات متحده آمریکا طولانی ترین رفت و آمدها را در نزدیکی شهرهای اصلی خود دارد و در بسیاری موارد افراد ساکن شهرهای بزرگ ایالات نیویورک به طور میانگین سالیانه حدود 11.9 روز از عمر خود را در ترافیک از دست می دهند و ساکنان شهرهای بزرگ ایالت مریلند به طور میانگین حدود 11.8 روز از عمر خود را به طور سالیانه در ترافیک صرف می کنند و این میزان برای ایالت نیوجرسی به 11.4 روز خواهد رسید.
فرض بر این است که یک نفر حداقل دستمزد را در ایالت های ذکر شده آمریکا دریافت کند. این موضوع بدان معنا خواهد بود که افراد ساکن نیویورک به طور سالیانه فرصت بدست آوردن درآمد 2073 دلاری را از دست می دهند و افراد ساکن در ایالت مریلند وقت خود را برای درآمد 2054 دلاری در سال از دست می دهند. ساکنان ایالت نیوجرسی نیز با تلف کردن وقت خود در ترافیک، فرصت بدست آوردن درآمد 1979 دلاری طی یکسال را از دست خواهند داد.

اتلاف وقت

علاوه بر این، فرصت از دست رفته برای دیگر ایالات های آمریکا که دارای کمترین زمان تلف شده در ترافیک هستند نیز محاسبه شده است. به عنوان مثال مردمان ایالت داکوتای جنوبی به طور میانگین حدود 6.1 روز کاری خود را در ترافیک از دست می دهند و منجر به از دست رفتن درآمد 1068 دلاری می شود. بعد از آن مردمان داکوتای شمالی هستند که اتلاف وقت آنان در ترافیک به 6.2 روز و درآمد از دست رفته آنان به 1074 دلار می رسد. در ادامه هم می رسیم به ایالت مونتانا که در کنار 6.4 روز زمان از دست رفته، هزینه 1118 دلاری برآورد شده است.
توسعه پرشتاب و نامتوازن شهرهای بزرگ در ایران نیز با واردات و مونتاژ خودرو همراه شد و این تحول ها برای شهری مانند تهران ترافیک با حجم بالا را به همراه داشت. اکنون مساله ترافیک در پایتخت به معضلی چند وجهی تبدیل شده است که آثاری همچون ایجاد اختلال های روانی، اتلاف وقت افزایش مصرف سوخت،‌ آلودگی های محیطی و افزایش تصادف ها را به دنبال دارد.

برچسب ها

مطالب مرتبط

اولین اطلاعات رسمی از لغو احتمالی طرح زوج و فرد در تهران برای سال 98

امروز خبر عجیبی در خروجی رسانه ها قرار گرفت که می تواند بار دیگر باعث دغدغه ذهنی پایتخت نشینان برای سال آینده شود. معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری تهران در مصاحبه با خبرگزاری های داخلی از حذف طرح زوج و فرد در سال آینده خبر داده و جزئیات آن را تشریح کرد. بنا به گفته... ادامه مطلب

سد معبر برای طرح ترافیک 97 تهران؛ پلیس این طرح را قابل اجرا نمی داند

حدود ۴۰ سال از اجرای طرح ترافیک تهران می‌گذرد، و با توجه به رشد فزاینده پایتخت در این سال ها، ارائه طرح ترافیک با شرایط جدید ضروری به نظر می رسد.۳ ماه بیشتر از عمر مدیریت جدید شهری  نگذشته بود که خبر رسید شهرداری قرار است طرح جدید ترافیک را اجرای کند.طرحی که از همان... ادامه مطلب

طرح ترافیک 97 تهران تصویب شد

شهرداری تهران طرح جدید ترافیک را از 15 فروردین ماه اجرا می کند.در طرح ترافیک جدیدی که معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از آن خبر داده است 3 گروه زمان بندی تعریف خواهد شد.این زمان ها شمال اوج صبح، 10 تا 16 و اوج ترافیک عصر را شامل می شوند و خودرو... ادامه مطلب

عوارض زوج و فرد سال 97 حذف می‌ شود [به روز رسانی]

طرح جدید ترافیک با بحث و جدل بسیار اجرایی شد اما چنان که از قبل پیش‌بینی شده بود اجرای این طرح کار آسانی نیست و نیاز به تجهیزات و زیرساخت‌هایی دارد که تاکنون فراهم نشده است؛ یعنی همان دوربین‌های ورودی و خروجی محدوده که حکم مهم‌ترین رکن اجرایی شدن طرح را دارند.  چندى پيش معاون... ادامه مطلب

هزینه ورود به طرح ترافیک جدید تهران مشخص شد؛ از ممنوعیت فعالیت تاکسی های آنلاین تا افزایش گرایش به موتورسیکلت

طرح های شهرداری برای اخذ عوارض از معابر و ایجاد درآمد پایدار برای این نهاد در نهایت به تغییر مشخصات طرح ترافیک در سال 97 منجر شد ولی حالا اجرای همین طرح پیشنهادی حواشی متفاوت و چند وجهی مختلفی را به وجود آورده و باعث نگرانی شهروندان شده است.تهران حدود 100هزار راننده تاکسی دارد که... ادامه مطلب

فرماندار تهران در گفتگو با دیجیاتو؛ اسقاط خودروهای سنگین فرسوده در انتظار بودجه

جلوگیری از هرگونه تردد و نقل و انتقالات غیر مجاز در چهارچوب سیاست‌ها و خط مشی‌های مصوب؛ یکی از وظایف فرمانداری تهران است که در صورت اجرا شدن تاثیر قابل ملاحظه‌ای بر کاهش آلودگی هوا می‌گذارد. آلودگی هوای تهران مشکلی‌ست که در سال‌های اخیر پررنگ‌تر شده و مهمترین عامل آن تردد شبانه 5 هزار کامیون... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟