پیکاپ ب ام و X7 معرفی شد؛ ایده ای که اجرایی نمی شود

پیکاپ ب ام و X7 معرفی شد؛ ایده ای که اجرایی نمی شود

در سال های گذشته همواره اخبار و شایعاتی مبنی بر ارایه یک خودروی پیکاپ توسط ب ام و به گوش رسیده، اما این اتفاق هرگز رنگ واقعیت به خود نگرفته و باواریایی ها تاکید کرده اند که به دلیل تقاضای کم و فعالیت در رده های بالایی بازار به سراغ چنین مدلی نخواهند رفت.

علی رغم این موضوع، ب ام و اخیرا با تبدیل یک دستگاه کراس اوور X7 به پیکاپ مجددا خبرساز شده؛ این پیکاپ با همکاری جمعی از کارآموزان داوطلب و بخش ساخت خودروهای کانسپت و همچنین بخش تکنولوژی مدلسازی کارخانه ب ام و واقع در مونیخ توسعه یافته است.

c8da99e7-2019-bmw-x7-pickup-concept-2

آنطور که ب ام و اعلام کرده، تولید پروتوتایپ پیکاپ مبتنی بر X7 حدود 10 ماه طول کشیده و قرار است از آن در همایش های Motorrad Days استفاده شود. این همایش مختص نمایش و گردهمایی دارندگان موتور سیکلت های ب ام و است. نکته جالب توجه اینکه طبق ادعای ب ام و، توسعه پیکاپ مورد بحث، یک ماه زودتر از رونمایی رسمی X7 در اکتبر گذشته آغاز شده است.

846e72ad-2019-bmw-x7-pickup-concept-5

در مقایسه با نسخه کراس اوور، پیکاپ X7 برابر با 10 سانتی متر طولانی تر بوده و قسمت بار آن طولی به اندازه 1.4 متر دارد. برای این قسمت کفی از جنس چوب ساخته شده و در صورت باز شدن درب انتهایی، طول آن به 2 متر افزایش پیدا می کند.

31027722-2019-bmw-x7-pickup-concept-1

در کنار تفاوت اندک در ابعاد، کراس اوور و پیکاپ X7 از لحاظ وزن نیز با هم متفاوت هستند. به دلیل بهره گیری از فیبر کربن پلیمری تقویت شده (CFRP) در بخش هایی مثل سقف، درهای عقب و درب قسمت بار نسخه پیکاپ حدود 200 کیلوگرم وزن کمتری دارد.

d7380a58-2019-bmw-x7-pickup-concept-14

پروتوتایپ پیکاپ X7 همانند تمامی پیکاپ های دیگر ظرفیت حمل پنج سرنشین را دارد. به منظور نمایش توانمندی ها و فضای عقب مناسب، ب ام و در تصاویر رسمی یک دستگاه موتور سیکلت F 850 GS را روی X7 سوار کرده؛ خودروساز آلمانی برای توصیف همخوانی این دو وسیله نقلیه از عبارت "دو همراه وفادار" استفاده نموده است.

57931d97-2019-bmw-x7-pickup-concept-3

مثل دیگر پیکاپ هایی که پیشتر توسط ب ام و برای کسب تجربه یا جابجایی لوازم در داخل کارخانه تولید شده، پیکاپ X7 نیز صرفا یک پروژه صرفا نمایشی بوده و هیچ برنامه ای برای تولید انبوه آن وجود ندارد.

 

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.