تصویر لو رفته آیپد پرو با دوربین ۳ گانه

پس از معرفی آیفون ۱۱ پرو با دوربین ۳ گانه، این بار اپل به سراغ آیپد پرو رفته تا تبلت مخصوص کاربران حرفه‌ای خود را، حرفه‌ای‌تر کرده و آن را به ۳ دوربین مجهز کند.

تا امروز اگر به دنبال بهترین دوربین‌های ارائه شده توسط اپل می‌رفتید، تنها تجربه آن‌ها در قالب آیفون برایتان مقدور بود. اما اپل می‌خواهد کیفیت تصویربرداری یکسانی را در هر دو پلتفرم خود به کاربران عرضه کند. راهکار اپل برای رسیدن به این هدف، مجهز کردن آیپد پرو‌های جدید به دوربین‌های ۳ گانه است تا به تفاوت آیپد و آیفون (حداقل از نظر تصویربرداری) پایان دهد.

سانی دیکسون که پیشتر هم سابقه لو دادن اطلاعات اپل را داشته، عکس‌هایی از آیپد پرو احتمالی با دوربین ۳ گانه را لو داده است تا شاهد طراحی بحث برانگیز آیفون ۱۱ پرو در آیپد پرو نیز باشیم. اما اینجا خبری از شیشه‌ یکپارچه سبز رنگ نیست. آیپد پرو از همان بدنه آلومینیومی استفاده می‌کند که در نسل قبلی نیز از آن استفاده کرده بود.

Mobit

آیپد پرو با دوربین ۳ گانه

البته این بار به جای برآمدگی شیشه‌ای، شاهد یک فریم مشکی رنگ با 4 سوراخ هستیم که در کمال تعجب شیشه محافظ ندارد. سانی دیکسون می‌گوید این آیپد پرو، نسخه نهایی طراحی این تبلت است و هدف از نگذاشتن محافظ شیشه‌ای روی لنز‌ها، تنها نشان دادن نحوه چینش آن‌ها بوده است.

همچنین برخلاف طراحی آیفون ۱۱ پرو که دوربین سوم اولترا واید در کنار دو دوربین دیگر قرار گرفته بود، چینش دوربین‌های آیپد پرو مانند رئوس یک مربع است. فلش دوربین‌ها نیز همانند سه سنسور دیگر در یکی از چهار گوشه قاب مربعی شکل قرار گرفته است.

با این حال دوربین‌های فعلی آیپد پرو از سخت‌افزار مشابه آیفون XR استفاده می‌کنند و بروز رسانی آن توسط اپل می‌تواند خبر خوبی برای تولید کنندگان محتوا باشد، زیرا از این پس می‌توانند ویدیو‌های باکیفت خود را نیز با آیپد پرو گرفته و به سرعت آن‌ها را ویرایش کنند.

Mobit

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟