AMD از پردازنده‌های دسکتاپی Ryzen 4000 G-Series و Athlon 3000 رونمایی کرد

AMD از پردازنده‌های دسکتاپی Ryzen 4000 G-Series و Athlon 3000 رونمایی کرد

AMD تقریباً یک ماه پس از معرفی پردازنده‌های دسکتاپی رایزن ۳۰۰۰XT، از پردازنده‌های Ryzen 4000 G-Series و Athlon 3000 برای دسکتاپ رونمایی کرد.

چیپ‌های Ryzen 4000 G-Series از پردازشگر گرافیکی Radeon برخوردار هستند که به گفته AMD عملکرد بسیار مطلوبی در بازی‌ها خواهند داشت. سازنده می‌گوید چیپ‌های جدید برای دسکتاپ‌های مصرفی از پیش ساخته شده طراحی شده‌اند و از آن‌ها می‌توان در سیستم‌های All-in-One و سیستم‌های گیمینگ از پیش جمع شده استفاده نمود.

پردازنده‌های جدید در سه مدل رایزن ۳، ۵ و ۷ با توان طراحی گرمایی (TDP) ۶۵ و ۳۵ وات معرفی شده‌اند تا جوابگوی نیازهای مختلف باشند. رایزن ۷، ۵ و ۳ به ترتیب از هشت، شش و چهار هسته و شانزده، دوازده و هشت ترد برخوردارند. سرعت کلاک پردازنده رایزن ۷ ۴۷۰۰G در حالت پایه ۳.۶ گیگاهرتز بوده و در حالت Boost به ۴.۴ گیگاهرتز می‌رسد.

AMD می‌گوید پردازنده‌های Ryzen 4000 G-Series فعلاً برای سیستم‌های از پیش ساخته شده عرضه شده‌اند و کاربرانی که قصد دارند از این پردازنده‌ها در سیستم‌های سفارشی شده استفاده کنند، باید کمی بیشتر صبر کنند. انتظار می‌رود چیپ‌های این سری از سه ماهه سوم سال جاری میلادی در سیستم‌های شرکت‌هایی همچون HP و لنوو به کار گرفته شوند.

AMD همچنین از پردازنده‌های جدید سری Athlon به نام‌های Athlon Gold 3150G, 3160GE با چهار هسته و چهار ترد و Athlon Silver 3050GE با دو هسته و چهار ترد رونمایی کرد. این پردازنده‌ها از لحاظ عملکرد با چیپ‌های دسکتاپی پنتیوم گلد و سلرون اینتل قابل قیاس هستند.

جالب است بدانید فناوری ۷ نانومتری Zen 2 شرکت AMD در پردازنده سفارشی Xbox سری ایکس و پلی استیشن ۵ نیز به کار رفته، بنابراین پس از عرضه سیستم‌های مبتنی بر این فناوری می‌توان تا حدودی با گرافیک نسل بعد بازی‌ها آشنا شد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato