ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

سازمان سیا تمام مدارک مربوط به UFOها را منتشر کرد

UFO یا شیء ناشناس پرنده یکی از جذابترین موضوعات در میان علاقه‌مندان به موجودات فضایی محسوب می‌شود و سالانه گزارش‌هایی درباره مشاهده آن‌ها منتشر می‌شود. حالا سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا یا سیا (CIA) هزاران اسناد ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۹ دی ۱۳۹۹ | ۱۵:۳۰

UFO یا شیء ناشناس پرنده یکی از جذابترین موضوعات در میان علاقه‌مندان به موجودات فضایی محسوب می‌شود و سالانه گزارش‌هایی درباره مشاهده آن‌ها منتشر می‌شود. حالا سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا یا سیا (CIA) هزاران اسناد مربوط به UFOها را منتشر کرده که طبق گفته آن، تمام مدارک ثبت شده است.

این اسناد هم اکنون به صورت آنلاین در سایت «Black Vault» به عنوان یک آرشیو آنلاین برای اسناد دولتی غیرمحرمانه قرار دارد و افراد می‌توانند به آن‌ها دسترسی پیدا کنند. بنیانگذار این سایت به نام «جان گرینوالد» یک سی‌دی‌ از سیا خریده که درون آن اسناد مربوط به UFOها قرار دارد.

در این سی‌دی ۲۷۰۰ صفحه مدرک به چشم می‌خورد که طبق گفته سیا، تمام مدارک مربوط به اشیاء پرنده ناشناس است، با این حال به اعتقاد گرینوالد نمی‌توان چنین گفته‌ای را تایید کرد و شاید اسناد دیگری در اختیار سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا قرار داشته باشد.

در این اسناد گزارش‌هایی درباره انفجار مرموز در شهری در روسیه و مشاهده یک شیء پرنده عجیب در «باکو»، پایتخت آذربایجان به چشم می‌خورد و بیشتر از اسناد دولتی، شبیه به کتاب‌های علمی تخیلی هستند. با این حال برخی گزارش‌ها را نمی‌توان به راحتی مطالعه کرد و هنوز مشخص نشده از این گزارش‌ها برای چه کاری استفاده شده است.

گرینوالد درباره عدم امکان خواندن برخی گزارش‌ها گفته:

«سیا با یک روش منطقی مطالعه این اسناد را بسیار سخت کرده. استفاده از فرمت قدیمی و منسوخ، مشاهده و مطالعه اسناد برای مردم را بسیار دشوار کرده و حتی نمی‌توان به راحتی از آن‌ها برای اهداف پژوهشی هم استفاده کرد.»

ظاهرا انتشار این اسناد موردتوجه قانونگذاران در کنگره آمریکا قرار گرفته، چرا که از اداره‌کننده اطلاعات ملی و همچنین وزیر دفاع خواسته‌اند گزارشی درباره UFOها یا به گفته آن‌ها UAPها (پدیده‌های هوایی ناشناس) منتشر کند.

در گذشته چندین ویدیو از UFOها منتشر شده بود که در اوایل سال ۲۰۲۰ وزارت دفاع آمریکا رسما آن‌ها را منتشر کرد. در این ویدیوها چندین شیء پرنده ناشناس با سرعت بالا به چشم می‌خورند. در آگوست ۲۰۲۰ وزارت دفاع بخشی را برای شناسایی، تحلیل و دسته‌بندی UAPها تاسیس کرد تا بتواند تهدید احتمالی آن‌ها برای امنیت ملی آمریکا را بررسی کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (4 مورد)
 • farshad hampaei
  farshad hampaei | ۳۰ دی ۱۳۹۹

  من خودم با چشم دیدم

  • halk
   halk | ۱ بهمن ۱۳۹۹

   منم وقتی زیاد مصرف میکنم آدم فضایی میبینم? ?

 • molavy
  molavy | ۲۹ دی ۱۳۹۹

  بدبخت های کواد کوپتر ندیده

  • halk
   halk | ۱ بهمن ۱۳۹۹

   خخخ لایک

مطالب پیشنهادی