ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

بازار هدفون‌های بلوتوث با تسلط اپل ۹۰ درصد در سال ۲۰۲۰ رشد کرد

بنابر گزارش‌های جدید موسسه تحقیقاتی «Strategy Analytics» ایرپاد‌ اپل سهم بسیار زیادی از بازار جهانی هدست‌های بی‌سیم را در سال ۲۰۲۰ در اختیار دارد. با این حال پیش‌بینی می‌شود این بازار جهانی در سال آینده ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۰

بنابر گزارش‌های جدید موسسه تحقیقاتی «Strategy Analytics» ایرپاد‌ اپل سهم بسیار زیادی از بازار جهانی هدست‌های بی‌سیم را در سال ۲۰۲۰ در اختیار دارد. با این حال پیش‌بینی می‌شود این بازار جهانی در سال آینده پتانسیل‌های بسیار زیادی برای رشد داشته باشد و با وجود رقیبان مختلف، ایرپاد در خطر از دست دادن سهم خود در این بازار جهانی است.

بازار هدست بلوتوث با فروش بیش از ۳۰۰ میلیون دستگاه در سال گذشته، با رشد ۹۰ درصدی همراه بوده و ایرپاد‌ اپل تقریبا نیمی از کل این بازار را در اختیار خود دارد. علی رغم تسلط اپل بر بازار جهانی هدست‌های بی‌سیم، Strategy Analytics خاطر نشان می‌کند که با تشدید رقابت، برتری ایرپاد کاهش می‌یابد. «کن هایرز» مدیرعامل Strategy Analytics در این رابطه گفت:

«اپل در سال ۲۰۲۰ و در بخش هدست‌های بلوتوث برتری خود را نسبت به سایر رقبا حفظ کرده، اما این برتری با تشدید رقابت کاهش می‌یابد چرا که انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۱ رقابت شدیدی از طرف شیائومی، سامسونگ و هواوی به وجود بیاید. بازار هدست‌های بلوتوث در حال حاضر بسیار شلوغ است و با وجود بازار قدرتمند آن، انتظار می‌رود که این بازار در سال‌های آینده ادغام شود.»

در حالی که بیماری همه‌گیر کرونا در نیمه اول سال میزان فروش هدست‌های بلوتوث در جهان را کاهش داد، فروش این محصولات در نیمه دوم، مجددا افزایش پیدا کرد.

همه‌ی این‌ها در حالیست که به دلیل کم بودن نفوذ هدست‌های بلوتوث، پتانسیل بسیار زیادی برای وجود بازار گسترده‌تر در آینده وجود دارد. «ویل-پتری اوکوناو» از تحلیلگران Strategy Analytics در این رابطه عنوان کرد:

«از هر ده نفر کمتر از یک نفر در سطح جهان از هدست بلوتوث استفاده می‌کند؛ بنابراین هنوز فضای قبل توجهی برای رشد این بازار وجود دارد. همچنین از آن جایی که نمایندگان فروش گوشی‌های هوشمند، دیگر از هدست‌های باسیم در بسته بندی‌های خود استفاده نمی‌کنند، پتانسیل بسیار زیادی برای رشد بازار هدست‌های بلوتوث پیش‌بینی می‌شود.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی