ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اپل اولین آکادمی توسعه‌دهندگان خاورمیانه خود را در ریاض عربستان راه‌اندازی می‌کند

اپل برای راه‌اندازی اولین آکادمی توسعه‌دهندگان خود در خاورمیانه و شمال آفریقا، شهر ریاض، پایتخت عربستان را انتخاب کرد. طبق گزارش خبرگزاری «Saudi Gazette»، آکادمی توسعه‌دهندگان اپل برای ارائه ابزارها و آموزش‌ها به زنان برنامه‌نویس، ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۹ تیر ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۰

اپل برای راه‌اندازی اولین آکادمی توسعه‌دهندگان خود در خاورمیانه و شمال آفریقا، شهر ریاض، پایتخت عربستان را انتخاب کرد.

طبق گزارش خبرگزاری «Saudi Gazette»، آکادمی توسعه‌دهندگان اپل برای ارائه ابزارها و آموزش‌ها به زنان برنامه‌نویس، توسعه‌دهنده و طراح اختصاص می‌یابد تا آن‌ها قادر به راه‌اندازی استارتاپ‌ها و ایجاد شغل در زمینه توسعه اپ‌های iOS باشند.

این طرح اپل می‌تواند از توانمندسازی زنان و سایر اصلاحات اجتماعی عربستان سعودی تحت پروژه چشم‌انداز ۲۰۳۰ (Vision 2030) حمایت کند و دستیابی به چنین اهدافی را ممکن‌تر کند.

اپل برای این آکادمی از طریق آکادمی «Tuwaiq» و دانشگاه «شاهزاده نوره بنت عبدالرحمن» با فدراسیون عربستان سعودی برای امنیت سایبری، برنامه‌نویسی و پهپادها (SAFCSP) همکاری می‌کند.

آکادمی توسعه‌دهندگان خاورمیانه اپل

«عبدالله الصواح»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عربستان چنین اقدامی را سرمایه‌گذاری در مهارت‌های دیجیتال دختران این کشور اعلام کرده:

«این حرکت کیفی یک سرمایه‌گذاری در ذهن‌ها و مهارت‌های دیجیتال دختران ما در سفر به آینده‌ای نوآورانه و تحول به سوی اقتصادی مبتنی بر نوآوری و تحول دیجیتال به حساب می‌آید.»

رئیس هیئت مدیره SAFCSP و آکادمی Tuwaiq، «فیصل الخمیسی» از اپل برای انتخاب ریاض تشکر کرده است:

«در همکاری با اپل، ما با یکدیگر کار خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم که یک اکوسیستم اقتصادی برای کسب و کار ایجاد کنیم تا منجر به تقویت مهارت‌هایی شود که نوآوری و فناوری را بهبود می‌دهد. جامعه محلی و جوامع جهان از مزایای تعلیم کادرهای فنی در آکادمی اپل بهره‌مند می‌شوند.»

عربستان سعودی با همکاری با اپل و البته پروژه‌های دیگر، به سوی آینده‌ای دیجیتال حرکت می‌کند و می‌خواهد در آینده‌ای که دنیای فناوری نقش مهمی در اقتصاد ایفا می‌کند، یکی از قطب‌های اصلی باشد. باید منتظر ماند و دید تلاش‌های این کشور به نتیجه‌ای می‌رسد یا خیر و همچنین راه‌اندازی اولین آکادمی توسعه‌دهندگان خاورمیانه اپل در عربستان چه نقشی در این زمینه خواهد داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • realtime
    realtime | ۲۰ تیر ۱۴۰۰

    این میتونست تویه ایران باشه اگه روابطمون با دنیا خوب بود

مطالب پیشنهادی