زارع‌پور: حضور فعال وزارت ارتباطات در بررسی طرح صیانت ضروری است

زارع‌پور: حضور فعال وزارت ارتباطات در بررسی طرح صیانت ضروری است

وزیر ارتباطات با بیان اینکه ابزار اعمال حاکمیت در حوزه ارتباطات، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است، بر حضور فعال وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بررسی طرح موسوم به صیانت تاکید کرد.

«عیسی زارع‌پور» در جمع مدیران و معاونان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به لزوم فراهم سازی ابزارهای حفاظت از حقوق مردم در فضای مجازی اشاره کرده و گفت: «اکنون زندگی‌ها بدون استفاده از ابزارهای مبتنی بر فناوری ارتباطات و اطلاعات دشوار شده و این بخش همه عرصه‌های زندگی بشر را تحت تاثیر قرار داده است. در چنین شرایطی، دولت می‌بایست خود را به روز کرده و ابزارهای حفاظت از حقوق مردم در این فضا را فراهم کند.»

او با تاکید بر اینکه اعمال حاکمیت به معنای حفظ حقوق مردم است، به اهمیت نقش رگولاتوری اشاره کرده و اظهار داشت:

«با افزایش کاربردهای ارتباطات و خدمات فناورانه پایه، نقش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و در کل نقش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بیشتر می‌شود؛ بنابراین باید تنظیم گری حوزه خدمات فضای مجازی و حوزه فناوری اطلاعات را تقویت کنیم. اگر می‌خواهیم واقعاً حافظ حقوق مردم در فضای مجازی باشیم باید پرقدرت‌تر از گذشته و در عمل ظاهر شویم و به اعتقاد من مجموعه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مغز متفکر این حوزه است.»

زارع‌پور همچنین معتقد است تجهیز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به ابزارهای جدید برای استیفای حقوق مردم در فضای مجازی ضرورت دارد.

وی با اشاره به بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی در کمیسیون ویژه مجلس، بر حضور فعال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای ارائه نظرات کارشناسی در جلسات این کمیسیون تاکید کرد.

وزیر ارتباطات با اعتقاد به اینکه ابزار اعمال حاکمیت در حوزه ارتباطات، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است و نباید این ابزار دچار خدشه شود؛ به حضور فعال وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بررسی طرح موسوم به صیانت تاکید کرد تا همه جوانب با تمرکز بر دیدگاه‌های کارشناسی مورد توجه قرار گیرد.

انتقاد از توسعه نامتوازن اینترنت همراه و ثابت

زارع‌پور در ادامه با انتقاد از توسعه نامتوازن اینترنت ثابت و همراه در کشور گفت:

«بایستی در دوره جدید هم توسعه دسترسی همراه و هم ثابت مورد توجه جدی قرار گیرد و در عین حال، نگاه و توجه ویژه ای به توسعه دسترسی ثابت از طریق فیبرنوری به منازل و بنگاه‌ها صورت گیرد، به گونه‌ای که مردم در دو سال آینده ثمرات آن را لمس کنند.»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خاتمه با اشاره به سامانه‌هایی که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به منظور الکترونیکی کردن خدمات راه‌اندازی کرده یا در دست راه‌اندازی دارد، گفت:

«آنچه واضح است در این سازمان کارهای خوبی انجام‌گرفته اما پیوست مناسب اطلاع‌رسانی برای معرفی سامانه‌های کاربردی طراحی نشده است و هنوز بسیاری از این سامانه‌ها برای مردم ناشناخته‌اند. بنابراین باید سامانه‌های خدمات‌رسان را با طراحی پیوست رسانه‌ای مناسب سریع تر تکمیل و در دسترس مردم قرار گیرد.»

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato