شرکت لاکهید مارتین می‌خواهد تا سال ۲۰۲۷ ایستگاه فضایی بسازد

شرکت لاکهید مارتین می‌خواهد تا سال ۲۰۲۷ ایستگاه فضایی بسازد

شرکت‌های لاکهید مارتین، نانوکرکز و وویجر اسپیس در همکاری با یکدیگر تصمیم دارند تا سال ۲۰۲۷ میلادی ایستگاه فضایی تجاری و سرنشین‌دار ثابتی را به مدار زمین بفرستند. این ایستگاه فضایی که استارلب (Starlab) نام دارد، پلتفرمی جمع‌شونده و بادی خواهد بود که در دسترس دولت ایالات متحده و صنایع خصوصی قرار خواهد گرفت.

با توجه به اینکه ایستگاه فضایی بین المللی در سال ۲۰۳۰ میلادی بازنشسته خواهد شد، ایالات متحده آمریکا چشم انتظار شرکت‌های خصوصی است تا قبل از سال ۲۰۳۰ تحت پروژه CLD ناسا جایگزینی برای ایستگاه فضایی بسازند.

پروژه CLD یا مقصد تجاری مدار پایین زمین پروژه‌ای است که ناسا برای حمایت از ایستگاه‌های فضایی خصوصی اجرا کرده است. این پروژه قبل از بازنشستگی ایستگاه فضایی بین المللی، اقتصادی چند وجهی در مدار پایین زمین را شبیه‌سازی و در این مدار، نیازمندی‌های اعضای خدمه آینده را تامین می‌کند.

یکی از این ایستگاه‌های فضایی، استارلب نام دارد که می‌تواند به اولین ایستگاه فضایی تجاری پرواز آزاد تبدیل شود. هدف استارلب حمل آزمایش‌ها و فعالیت‌های متنوعی است که شامل آزمایشات علمی، تحقیقات علم مواد، رشد گیاهان، آموزش فضانوردان و گردشگری خواهد بود.

توسعه استارلب با شرکت ارائه‌دهنده خدمات تجاری فضایی نانوکرکز (Nanocracks) مدیریت می‌شود و بخش تجاری آن را وویجر اسپیس (Voyager Space) اداره می‌کند. شرکت لاکهید مارتین (Lockhead Martin) نیز بدنه این ایستگاه فضایی را می‌سازد و آن را در فضا هدایت می‌کند.

در حال حاضر، ساختار این سازه شامل ماژول اسکان بزرگ بادی و محل اتصال است. این سازه حجمی برابر با ۳۴۰ متر مکعب خواهد داشت و چهار آرایه خورشیدی با توان کلی ۶۰ کیلووات روی آن نصب خواهد شد. علاوه بر این، سیستم کنترل محیط و پشتیبان حیات یا ECLSS می‌تواند چهار خدمه ثابت و چندین گردشگر را حمایت کند. همچنین، یک بازوی رباتیک هم روی بدنه خواهد بود تا بتواند فضاپیماهای باری را دریافت و پیاده‌روی‌های فضایی را کنترل و حمایت کند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato