ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

دولت آمریکا: با چارچوب‌های قانونی می‌توان از استیبل کوین‌ها برای پرداخت‌ها استفاده کرد

اولین گزارش کارگروه بازارهای مالی دولت بایدن در نهایت منتشر شد. این گزارش می‌تواند بر فعالیت بازار رمزارزها تاثیرگذار باشد. وزارت خزانه‌داری آمریکا در گزارش جدید خود از کنگره می‌‌خواهد تا قانونی را تصویب کند ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۱ آبان ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۰

اولین گزارش کارگروه بازارهای مالی دولت بایدن در نهایت منتشر شد. این گزارش می‌تواند بر فعالیت بازار رمزارزها تاثیرگذار باشد. وزارت خزانه‌داری آمریکا در گزارش جدید خود از کنگره می‌‌خواهد تا قانونی را تصویب کند که به موجب آن فعالیت استیبل کوین‌ها در چارچوب قانونی بانک‌های مشمول قوانین بانکداری فدرال قرار بگیرد.

کارگروه بازارهای مالی دولت بایدن می‌‌گوید استیبل کوین‌ها، نوعی دارایی دیجیتال هستند که می‌توانند به عنوان سیستم پرداخت برای همه چیز، از پرداخت هزینه موبایل گرفته تا کوتاه کردن موی سر مورد استفاده قرار بگیرند.

این کار گروه می‌گوید وقتی استیبل‌کوین‌ها در چارچوب قانونی راهبرد شوند، می‌توانند به عنوان گزینه‌ای سریع‌تر، کارآمدتر و فراگیرتر برای پرداخت مورد توجه قرار بگیرند. با این وجود مشاوران اقتصادی دولت بایدن از کنگره می‌‌خواهند تا فعالیت استیبل‌کوین‌ها به بانک‌های بیمه شده محدود شود.

هدف از تصویب چنین قوانینی آن است که نگرانی‌ها در مورد ریسک‌های سیستم پرداخت با استیبل کوین‌ها به حداقل برسد.

گفتنی است استیبل کوین‌‌‌ها نوعی دارایی دیجیتال هستند که معمولا توسط یک ارز ثابت مانند دلار آمریکا یا یورو پشتیبانی می‌شوند، هرچند ممکن است توسط سرمایه‌گذاری‌های دیگر نیز پشتیبانی شوند. استیبل کوین‌ها عمدتا به عنوان سیستمی برای پرداخت استفاده می‌شوند و از نظر ارزش بازار، نوسان زیادی ندارند.

در این گزارش به این موضوع اشاره شده که ارزش بازار محبوب‌ترین استیبل کوین‌ها در سال گذشته بیش از ۵۰۰ درصد افزایش یافته و به ۱۲۷ میلیارد دلار رسیده است.

وزارت خزانه داری در بیانیه‌ای اعلام کرد:

«رشد سریع استیبل کوین‌ها، فوریت این کار را افزایش می دهد.»

در این گزارش، کار گروه مالی دولت بایدن به برخی از ریسک‌ها و خطراتی که استیبل کوین‌ها می‌توانند برای اقتصاد یا سرمایه‌گذاران رمزارزها ایجاد کنند، اشاره می‌کند.

یکی از راهکارهای پیشنهادی برای رسیدگی به چنین ریسک‌هایی آن است که فعالیت استیبل کوین‌ها به بانک‌ها منتقل شود و همه فعالیت‌ها تحت نظارت دولت فدرال انجام شود. چنین رویکردهایی می‌تواند به ایجاد نظارت بیشتر دولت فدرال روی استیبل کوین‌ها منجر شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی