ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

رویداد گیمون با حمایت اسنوا به منظور استعدادیابی دانش آموزان برگزار شد

رویداد «گیمون» مهارت‌های نرم را به کودکان و نوجوانان آموزش می‌دهد و اسنوا نیز به عنوان یک برند لوازم خانگی ایرانی از این رویداد حمایت کرده است. اسنوا با حضور در رویداد «گیمون» سعی داشته ...

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۱۶ آبان ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۵

رویداد «گیمون» مهارت‌های نرم را به کودکان و نوجوانان آموزش می‌دهد و اسنوا نیز به عنوان یک برند لوازم خانگی ایرانی از این رویداد حمایت کرده است. اسنوا با حضور در رویداد «گیمون» سعی داشته با استفاده از استعداد‌یابی و توسعه مهارت‌ها از طریق بازی‌ها، در زمینه استعدادیابی نوین حرکت کند.

از شناخت تا شکوفایی استعداد

دانش آموزان در رویداد کمپ بازی یک روزه گیمون در قالب تیم های پنج نفره در بیش از ۲۰ بازی خلاقانه، مهارتی، فکری و هیجانی با یکدیگر به رقابت پرداخته و در کنار آن مهارت های نرم را آموزش می بینند.

بازی‌هایی که در رویداد گیمون طراحی و اجرا می‌شوند، متناسب با هر یک از گروه های سنی کودکان و نوجوانان، است. این بازی‌ها موضوعات مختلفی را دنبال می‌کنند که می‌توانند سطح جدیدی از استعدادها را شکوفا کنند.

برای مثال یک بازی در راستای پرورش تفکر اقتصادی، یک بازی در راستای پرورش تفکر فنی و یک بازی در راستای پرورش تفکر مدیریتی است که در پایان هر بازی نموداری از عملکرد و میزان استعداد نفرات مشارکت کننده در بازی به صورت جداگانه به خانواده هر کودک یا نوجوان داده خواهد شد.

اهمیت این فعالیت‌ها زمانی بیشتر خود را نشان می‌دهد که خانواده‌ها و نهادهای بالادستی درک کنند این استعدادها، منابع استراتژیک آینده خواهند بود و فاصله میان این دو باید به نحوی پر شود که درک متقابلی از یکدیگر شکل بگیرد.

سرعت تغییر تکنولوژی و ورود به دنیای دیجیتال

توسعه تکنولوژی با بیشترین سرعت در حال اجراست و همین سرعت شرایطی را فراهم کرده که برخی فعالیت‌های دستی و طاقت‌فرسا برای کودکان و نوجوانان دیگر ضروری نباشد. از همین رو فرصت برای بازی، مطالعه و پبشبرد مراحل مختلف اجتماعی شدن بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

نکته قابل توجه این است که نمرات عالی دانش‌آموزان آینده آنها را ترسیم نمی‌کند، آنچه در حال حاضر اهمیت قابل توجهی دارد حضور آنها در فعالیت‌های جمعی و گروهی است. به بیان دیگر، کودکان و نوجوانان با انجام فعالیت‌های گروهی با همسالان خود به استعدادی که در مدارس احتمال شکوفایی پایینی دارد، پی برده و می‌توانند جهان جدیدی را برای خود ترسیم کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی