ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

مدیاتک به زودی تولید تراشه‌ برای کامپیوترهای ویندوزی را آغاز می‌کند

مدیاتک که بیشتر به دلیل تولید تراشه‌های موبایل در بازار شناخته می‌شود و با سهم حدود ۴۰ درصدی، رهبر بازار تراشه‌های موبایل محسوب است، ظاهرا به زودی تولید تراشه‌ برای رایانه‌های شخصی ویندوزی را آغاز ...

مدیاتک که بیشتر به دلیل تولید تراشه‌های موبایل در بازار شناخته می‌شود و با سهم حدود ۴۰ درصدی، رهبر بازار تراشه‌های موبایل محسوب است، ظاهرا به زودی تولید تراشه‌ برای رایانه‌های شخصی ویندوزی را آغاز می‌کند.

سازندگان قصد دارند از تراشه‌های x86 به سمت ARM حرکت کنند و مشخصا مدیاتک نیز قصد ندارد چنین فرصتی را از دست بدهد. به همین منظور انتظار می‌رود شرکت تایوانی نیز در چند سال آینده تراشه‌های مبتنی بر معماری ARM خود را برای رایانه‌های مجهز به سیستم عامل ویندوز عرضه کند.

البته مدیاتک هم اکنون در بازار تراشه‌های رایانه نیز حضور دارد و نمونه‌هایی را برای کروم‌بوک‌های سطح پایین یا پایه ارائه کرده است. با این وجود به نظر می‌رسد شرکت تایوانی برای تثبیت سهم خود در بازار تراشه‌های رایانه، باید موارد بیشتری به مشتریان ارائه کند.

علاوه بر این، شرکت تایوانی همچنین در حال ساخت مودم‌های 5G برای رایانه‌های شخصی مجهز به پردازنده اینتل است و از سال ۲۰۱۹ همکاری خود با این شرکت را آغاز کرده است.

در حالی که به نظر می‌رسد تولید تراشه برای رایانه‌های مجهز به ویندوز در آینده یک امر قطعی برای مدیاتک باشد، باید توجه کرد که تصمیم این شرکت تایوانی هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد و انتظار داریم که در آینده اعلامیه‌ای درباره آن منتشر شود. تنها چند هفته قبل از اجلاس فناوری کوالکام، مدیاتک جلسه‌های اجرایی خود را در کالیفرنیا آغاز کرده و انتظار می‌رود در طول هفته مجموعه‌ای از اعلامیه‌های جدید را در همان رویداد منتشر کند.

کوالکام هم اکنون برنامه‌های خود برای راه‌اندازی تراشه‌های جدید رایانه در سال ۲۰۲۳ را اعلام کرده است که توسط Nuvia طراحی شده است. این استارتاپ توسط مدیران سابق اپل که روی تراشه‌های سری A کار می‌کنند تاسیس شده و کوالکام آن را خریداری کرده است. با وجود تراشه‌های جدید، این شرکت قصد دارد تولید تراشه‌های سری M اپل را نیز در اختیار بگیرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی