ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

استارتاپ باسلام ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه جذب کرد

استارتاپ باسلام که یک بازار اجتماعی آنلاین است، از دور جدید جذب سرمایه‌ خود با مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان پرده برداشت. «احمد عادلی»، عضو هیات مدیره و هم‌موسس باسلام، در همین رابطه به دیجیاتو گفت ...

امیر مستکین
نوشته شده توسط امیر مستکین | ۱۵ آذر ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۳

استارتاپ باسلام که یک بازار اجتماعی آنلاین است، از دور جدید جذب سرمایه‌ خود با مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان پرده برداشت. «احمد عادلی»، عضو هیات مدیره و هم‌موسس باسلام، در همین رابطه به دیجیاتو گفت که ۴ سرمایه‌گذار، با یک سرمایه‌گذاری مشترک، این مبلغ را تامین کرده‌اند.

عادلی تاکید می‌کند کل سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومان است که بخش کوچکی از آن (حدود ۱۰ درصد)، مربوط به واگذاری سهام از سوی سهام‌داران اولیه به سهام‌داران جدید است. هم‌موسس باسلام به دیجیاتو می‌گوید این دور، یک سرمایه‌گذاری مشترک از سوی هلدینگ مبین، صندوق پیشگام، کران کپیتال و عطا استیل بوده است.

او در خصوص چگونگی دور هم جمع شدن این ترکیب به دیجیاتو گفت: «پیشگام چون یک صندوق بورسی است، شرکای مختلفی را برای این راند جمع کرد و ما هم از این بابت خوشحالیم؛ چراکه هم سرمایه‌گذاران بخش خصوصی وارد شدند و هم اینکه این مجموعه‌ها، تجربه حضور در بورس را دارند و سهامی عام هستند. امیدواریم بتوانیم از دانش این مجموعه‌ها و همینطور تجربه‌های آن‌ها برای ورود به بازار سرمایه استفاده کنیم.»

عضو هیات مدیره باسلام در پاسخ به این سوال که نگاه باسلام جهت ورود به بازار سرمایه چگونه است، گفت: «نهایتاً همه استارتاپ‌ها این نگاه را دارند که روزی وارد بازار سرمایه شوند. هرچند این موضوع را برای آینده نزدیک در نظر نداریم اما تا ۵ سال آینده می‌خواهیم وارد بورس شویم.»

او همچنین به این سوال که ارزش‌گذاری آخر باسلام چه مبلغی بوده است پاسخ نداد و گفت توافق همه سهام‌دارن، که اکنون شامل ۴ شرکت فوق، موسسه برکت و البته بنیان‌گذاران می‌شود، این است که ارزش‌گذاری به شکل عمومی اعلام نشود.

اما نهایتاً باسلامی که حالا ۲۰۰ میلیارد سرمایه جذب کرده می‌خواهد به چه سمتی برود و چه تغییراتی را باید از آن انتظار داشت؟ عادلی در پاسخ به همین سوال گفت:

«ما تجربه رشد سنگین و دوبرابری را در سال ۱۳۹۹ داشتیم. با این جذب سرمایه خوبی که انجام شده، برنامه‌های مارکتینگ مختلفی داریم تا GMV خود را به شدت افزایش دهیم و به بالای ۱۰۰۰ میلیارد تومان برسانیم. از طرفی مشغول پیش‌برد طرح ری‌برند خود هستیم، تبلیغات آفلاین سنگین‌تری خواهیم داشت و همچنین برای افزایش آگاهی برند تلاش خواهیم کرد. سرمایه‌گذاری در حوزه هوش مصنوعی هم از برنامه‌های جدی ماست چراکه سال گذشته بخشی از رشد عالی که داشتیم به خاطر همین بخش بود.»

عادلی همچنین در خصوص آخرین آمارهای این استارتاپ اعلام کرد که باسلام اکنون بیش از ۱۴۰ هزار غرفه‌دار دارد، بیش از ۳ میلیون کاربر در این پلتفرم ثبت‌نام کرده‌اند و بیش از یک میلیون کاربر تا کنون خرید داشته‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (4 مورد)
 • m gk
  m gk | ۶ بهمن ۱۴۰۰

  باسلام 😍 یعنی امید به اون ادم از دور افتاده ترین روستا های ایران که تونسته محصولی که با هزار زحمت تولید کرده رو بفروشه و تو این اوضاع
  اقتصادی دلش خوش باشه / و خدارشکر بنده به عنوان یک غرفه دار خیلی رضایت دارم / خدا خیر بده به تیم 300 نفره و پرتلاش باسلام/بعضی چیزا رو فقط خدامیدونه

 • molavy
  molavy | ۱۵ آذر ۱۴۰۰

  هیچ کس ازشون خرید نکنه تا ورشکست بشن
  هیچ چیز ایرانی خوب نیست
  اپشون هم جاسوسیه حتما

  • avvvvab
   avvvvab | ۱۵ آذر ۱۴۰۰

   یقین خودت ایرانی نیستی وگرنه اینجوری اعتراف نمی‌کردی جنست جلَبه
   و السلام

 • hosein7hosein
  hosein7hosein | ۱۵ آذر ۱۴۰۰

  کنترل کیفیت ندارن و تعداد زیادی از محصولات طبیعی می فروشن بی کیفیت یا نامرغوب هستند.

مطالب پیشنهادی