ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

مدیر طراحی ب ام و: نمایشگرهای بزرگ به زودی از خودروها حذف خواهند شد

استفاده از نمایشگرهای بسیار بزرگ و غیرمتعارف به یکی از ترندهای پرطرفدار بین خودروسازان تبدیل شده است. در این بین برخی شرکت‌ها پا را فراتر نهاده و حتی به استفاده از نمایشگرهای عریض و سرتاسری ...

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۷:۰۰

استفاده از نمایشگرهای بسیار بزرگ و غیرمتعارف به یکی از ترندهای پرطرفدار بین خودروسازان تبدیل شده است. در این بین برخی شرکت‌ها پا را فراتر نهاده و حتی به استفاده از نمایشگرهای عریض و سرتاسری رو آورده‌اند. اما به گفته مدیر طراحی داخلی ب ام و این ترند زودگذر بوده و در آینده نزدیک از مد خواهد افتاد.

کابین ب ام و

آنطور که مانیاس یونهانس (Matthias Junghanns) در مصاحبه آنلاین با یکی از وبسایت‌های تحلیل طراحی خودرو گفته، این سطوح شیشه‌ای مشکی هستند که طرفدار دارند، نه نمایشگرهای بزرگ. به همین جهت دیر یا زود بالاخره آنها کنار گذاشته خواهند شد. آقای یونهانس در ادامه صحبت‌های خود تاکید کرده رابط‌های کاربری به وجود خواهند آمد که فقط در زمان نیاز و وقتی که می‌خواهید ظاهر می‌شوند.

کابین مرسدس EQS رقیب مستقیم ب ام و سری 7 برقی
حتما در جریان هستید که در سال‌های اخیر، برندهای لوکس‌ساز تصمیم گرفته‌اند کنترل سیستم‌های مختلف را به نمایشگرهای لمسی محول کنند.

به غیر از ب ام و، پولستار نیز اعتقاد دارد نمایشگرهای بزرگ از خودروها خداحافظی خواهند کرد. به گفته کانی بلومه (Conny Blommé) مدیر طراحی این برند سوئدی، در وسایل نقلیه نمایشگرهای غول پیکر و سیستم اینفوتینتمنت نباید لزوما در کانون توجه باشند. آقای بلومه در این رابطه اظهار کرده:

«هر چیزی دوران اوج خود را دارد، از جمله نمایشگرها. اکثر اوقات شما با خودروها سفر می‌کنید و از مناظر اطراف بیشتر لذت می‌برید تا نمایشگرها.»

صحبت‌های مدیران طراحی ب‌ام‌و و پولستار به نوعی در سیاست‌های دو برند جگوار و هوندا دیده می‌شود. این دو برند کماکان به دکمه‌های فیزیکی وفادار باقی مانده‌اند. می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که با وجود ترند شدن، نمایشگرهای بزرگ و غیرمتعارف در میان همه برندها محبوب نیستند.

شاید بدانید که این ترند توسط تسلا و با مدل S شروع شد. در ابتدا نمایشگر عمودی بزرگ نصب شده در داشبورد این خودرو مورد تمسخر قرار گرفت، اما حالا شمار زیادی از خودروسازان در حال کپی کردن آن هستند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی