ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

باتری کره‌ای
اخبار خودرو

باتری جدید کره‌ای نگرانی از کاهش برد حرکتی خودروهای برقی در زمستان را رفع می‌کند

در نمایشگاه اینترباتری 2024 در سئول کره جنوبی، تولیدکنندگان انواع جدیدی از باتری کره‌ای را برای خودروهای الکتریکی به نمایش گذاشتند.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ | ۲۲:۰۰

در نمایشگاه اینترباتری 2024 در سئول کره جنوبی، بزرگترین تولیدکنندگان باتری این کشور به ارائه نوآوری‌های جذابی برای آینده خودروهای برقی پرداختند. از جمله این نوآوری‌ها می‌توان به باتری ساخت SK On اشاره کرد. باتری جدید کره‌ای به طور خاص برای استفاده در هوای سرد طراحی شده است. به گفته شرکت سازنده، این باتری مشکل کاهش برد خودروهای برقی در زمستان را برطرف می‌کند.

باتری کره‌ای

باتری Winter Pro LFP برای کاهش نگرانی از کاهش برد حرکتی در مناطق سردتر طراحی شده است. در مناطق سردسیر شاهد ضعف عملکرد باتری خودروهای برقی هستیم. در حالی که باتری‌های لیتیم آهن فسفات معمولی ممکن است 50 تا 70 درصد برد حرکتی خود را در دمای 20- درجه سانتیگراد از دست بدهند، باتری جدید SK On ظرفیت شارژ را تا 16 درصد و میزان تخلیه را تا 10 درصد در مقایسه با باتری لیتیم آهن فسفات سنتی بهبود می‌بخشد.

باتری کره‌ای و خریداران آمریکایی

این شرکت همچنین باتری‌های سریع‌شارژ Advanced SF و +SF خود را به نمایش گذاشت. دیگر باتری جدید کره‌ای توانایی بالایی در بازیابی شارژ دارد .باتری Advanced SF بر اساس باتری نیکل بالای SF این شرکت و با زمان شارژ 10 تا 80 درصد فقط 18 دقیقه، چگالی انرژی را تا 9 درصد بهبود می‌بخشد درحالی که سرعت شارژ را از دست نمی‌دهد. در عین حال، باتری +SF زمان شارژ را به 15 دقیقه کاهش می‌دهد.

باتری کره‌ای

سامسونگ SDI شریک تجاری جدید استلانتیس و جنرال موتورز نیز در این نمایشگاه حضور داشت و از برنامه خود برای تجاری‌سازی باتری‌های حالت جامد رونمایی کرد. به گزارش بلومبرگ، این شرکت قصد دارد تولید انبوه باتری‌های پیشرفته را تا سال 2027 آغاز کند. این شرکت کره‌ای همچنین گفته که زمان شارژ 9 دقیقه‌ای را برای سال 2026 هدف قرار داده است. زیرشاخه سامسونگ می‌خواهد باتری‌هایی با طول عمر 20 ساله تولید کند.

این دو شرکت سازنده باتری کره‌ای به‌همراه LG Energy Solutions در تلاش هستند تا با غول‌های تولیدکننده باتری چینی رقابت کنند. مقامات آمریکایی نیز در این نمایشگاه حضور داشتند تا شرکت‌های کره‌ای را تشویق به ساخت کارخانه‌هایی مطابق با قانون کاهش تورم کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی