ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کیا نیرو
اخبار خودرو

هشدار خودروساز کره‌ای به مالکان کیا نیرو: اتومبیل خود را درون خانه شارژ نکنید!

کیا در حال فراخوانی 2209 خودروی برقی کیا نیرو مدل 2022 است که مشکلی جدی در دوشاخه شارژر ولتاژ بالا آن‌ها مشاهده شده است.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۷:۳۰

کیا در حال فراخوانی 2209 خودروی برقی کیا نیرو مدل 2022 است. این خودروها دارای یک دوشاخه ایمنی باتری با ولتاژ بالا هستند که ممکن است بیش از حد گرم شده و در نهایت ذوب شود. این اتفاق می‌تواند منجر به آتش‌سوزی یا قطع جریان برق در حین رانندگی شود.

سطوح تماس دوشاخه ایمنی باتری ولتاژ بالا ممکن است مقاومت الکتریکی بالایی در طول زمان ایجاد کند. کیا دقیقاً نمی‌داند دلیل این اتفاق چیست، اما معتقد است که این موضوع به «خطای تأمین‌کننده در ساخت ترمینال ماده-ماده» مربوط می‌شود.

صرف‌نظر از اینکه چه چیزی باعث مقاومت الکتریکی می‌شود، اگر این اتفاق در هنگام شارژ یا رانندگی با خودرو رخ دهد، می‌تواند منجر به مشکلات بزرگی شود. در این مواقع ممکن است دوشاخه ایمنی ذوب شود، که این اتفاق باعث قطع برق یا آتش‌سوزی می‌شود.

مشکل کیا نیرو چه زمانی کشف شد؟

کیا اولین بار در ژوئیه 2023 از این مشکل احتمالی آگاه شد، زمانی که گزارشی مبنی بر خاموش شدن یک مدل برقی کیا نیرو در حین رانندگی منتشر شد. در آن زمان، نمایندگی متوجه شد که دوشاخه ایمنی خودرو ذوب شده است. خودروساز این موضوع را بررسی کرد اما به نظر می‌رسید که یک حادثه خاص باشد.

با این وجود، کیا به بررسی‌های خود در این زمینه ادامه داد و قطعات را برای تجزیه و تحلیل بیشتر به کره فرستاد. آن‌ها به همتایان آمریکای شمالی خود در مورد یک حادثه بالقوه مشابه در پرتغال اطلاع دادند.

کیا نیرو

در فوریه سال جاری، کیا آمریکای شمالی گزارشی در مورد یک مدل برقی نیرو که روشن نمی‌شد دریافت کرد. بازرسی نمایندگی نشان داد که دوشاخه ایمنی ذوب شده است. سومین خودرو با دوشاخه ایمنی ذوب‌شده در ماه مارس و دو خودروی دیگر در ماه آوریل کشف شدند.

کیا از جراحات، تصادف، تلفات یا آتش‌سوزی ناشی از این نقص فنی اطلاعی ندارد. شرکت کره‌ای به مالکان دستور داده «تا زمانی که فراخوانی خودروها تکمیل نشده است، آن‌ها را در گاراژ یا هر سازه سرپوشیده دیگری شارژ نکنند.»

طی این فراخوانی، نمایندگی‌ها دوشاخه ایمنی را با یک دوشاخه جدید جایگزین می‌کنند که دارای «اتصال باس محکم بدون ترمینال ماده-ماده» است.  

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی