ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

افتتاح سایت ارتباطی روستایی ایرانسل در بجنورد

سایت ارتباطی روستایی «ایرانسل» در روستاهای اترآباد علیا و اترآباد سفلا در شهرستان بجنورد، با حضور وزیر ارتباطات به بهره‌برداری رسید.

تحریریه دیجیاتو
نوشته شده توسط تحریریه دیجیاتو | ۲ تیر ۱۴۰۳ | ۱۶:۰۱

آیین افتتاح پروژه‌ بزرگ فیبر نوری منازل و کسب‌وکارهای ایران در استان خراسان شمالی با حضور «عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، شنبه دوم تیر، برگزار شد. در این مراسم، سایت ارتباطی روستایی ایرانسل در روستاهای اترآباد علیا و سفلا در بخش مرکزی شهرستان بجنورد از محل بودجه توسعه روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهره‌برداری رسید.

 این سایت ارتباطی با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال و با تجهیز به تکنولوژی نسل چهار تلفن‌همراه، ۶۰ خانوار این دو روستا را به شبکه اینترنت پرسرعت همراه ایرانسل متصل می‌کند.

زارع‌پور، در این مراسم با ابراز خرسندی از اینکه استان خراسان شمالی سومین استانی است که همه شهرهای آن تحت پوشش فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها قرار گرفتند، گفت: «این قدم اول است که این خدمت را برای مردم ایجاد کردیم و در قدم‌های بعدی با درخواست مردم، اتصال منازل و کسب‌وکارها انجام می‌شود تا مردم طعم شیرین سرعت فیبرنوری را تجربه کنند.»

زارع‌پور همچنین با برقراری ارتباط آنلاین با سایت ایرانسل در روستاهای اترآباد علیا و سفلا، گفت: «امروز روستاهای جدید در استان به شبکه اینترنت پرسرعت همراه متصل شدند تا درصد اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان خراسان شمالی به شبکه ملی اطلاعات که تا پیش از شروع دولت سیزدهم ۷۴ درصد بود، به ۹۷ درصد برسد. این کار بزرگی است و فقط ۲۴ روستا در استان باقی مانده است تا تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت متصل شوند. این اتصال زیرساخت توسعه در روستاهاست و منجر به رونق روستاها می‌شود. از ایرانسل تشکر می‌کنیم که با یک کار جهادی، سرعتی بیشتر از میانگین سرعت در کل کشور را در این روستا و برای مردم در دسترس قرار داده است.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی