ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

وزیر اقتصاد: مجموع تراکنش‌های واریزی به حساب ۱۲۳ اینفلوئنسر ۲۳۰۰ میلیارد تومان است

وزارت اقتصاد از ۱۲۳ فعال فضای مجازی که بیش از ۲۳۰۰ میلیارد تومان درآمد داشته‌اند، مالیات اخذ خواهد کرد.

مهدیه اسماعیلی
نوشته شده توسط مهدیه اسماعیلی | ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۰:۲۳

سخنگوی اقتصادی دولت اعلام کرد که تعداد اینفلوئنسرهای مشمول مالیات بیش از ۵۰۰ هزار نفر هستند. وزارت اقتصاد نیز بر مبنای اجرای وظیفه قانونی، از ۱۲۳ فعال فضای مجازی که بیش از ۲۳۰۰ میلیارد تومان درآمد داشته‌اند، مالیات اخذ خواهد کرد.

آنطور که خبرگزاری موج گزارش داده، «احسان خاندوزی»، وزیر اقتصاد در نشست خبری امروز خود درباره اخذ مالیات از بلاگرها و اینفلوئنسرها، گفت: «اخذ مالیات از این افراد که بیش از ۵۰۰ هزار نفر هستند، در بودجه آمده بود. ۵۵۱ کاربر شناسایی شده و مشمول حکم قانون بودجه ۱۴۰۱ بودند که ۱۲۳ فعال بیش از ۲۳۰۰ میلیارد تومان درآمد داشته‌اند و وزارت اقتصاد دنبال اجرای قانون است.»

او تأکید کرد بخش زیادی از این افراد به اجرای قانون تمکین نکرده‌اند که در این راستا پیگیری‌هایی جهت اجرای قانون صورت گرفته است.

مسئله مالیات اینفلوئنسرها، پدیده‌ای است که پیش از این نیز درباره‌اش صحبت شده بود. تیرماه امسال بود که سخنگوی سازمان امور مالیاتی اعلام کرد درحال صدور برگه متمم برای ۱۲۳ اینفلوئنسر با درآمد دو هزار میلیارد تومانی هستند؛ متممی که موجب می‌شود مالیات دریافتی از آن‌ها بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان شود.

او در این باره اعلام کرده بود: «۱۷ میلیارد تومان برگ تشخیص مالیاتی که به آن اشاره شده بود، برگه‌هایی بوده که پیش از رسیدن اطلاعات کامل بوده است.»

وی با بیان اینکه هم‌اکنون اطلاعات کامل‌تر را دریافت کرده‌اند، اظهار داشت به‌این‌ترتیب اطلاعات فروش و حساب‌ها را نیز کاملاً ارزیابی کرده و درنتیجه به‌واسطه این اطلاعات جدید درحال صدور برگه متمم هستند: «درحال جمع‌بندی اطلاعات هستیم و آن ۱۷ میلیارد تومان لزوماً مالیات ناظر بر دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان مالیات نیست و برای برخی افراد است.»

سرپرست مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی پیش‌بینی کرد که درآمدی بسیار بیش از این مقدار، یعنی به‌طور مثال حدود 500 میلیارد تومان و بیشتر مالیات تشخیصی است که امکان وصول آن از سلبریتی‌ها وجود دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • Hamed Bikar۲
    Hamed Bikar۲ | ۱۳ بهمن ۱۴۰۲

    همه دنیا مالیات میدن شما هم باید بدین

  • rayacoder
    rayacoder | ۱۱ بهمن ۱۴۰۲

    چیه دردناکه این پول نمیره برای تبلیغات صدا و سیمای میلی؟

مطالب پیشنهادی